Turan "Yoğun bir tempoyla çalışıyoruz"

19.04.2020         

Coronavirüsle mücadele kapsamında ekonomik tedbirler içeren kanun teklifinin yasalaşması hakkında değerlendirmelerde bulunan AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, "TBMM Genel Kurulu'nda milletimizin beklentileri olan tekliflerin yasalaşması için yoğun bir tempoyla çalıştık. Bu kanun tekliflerinden biri de koronavirüsün ekonomik ve sosyal hayata etkilerinin azaltılmasına ilişkin kanun teklifi oldu" dedi.

 Coronavirüsü pandemisi ile mücadele kapsamında önlemleri ve salgının olası ekonomik-sosyal etkilerinin azaltılması konusunda hazırlanan kanun tekliflerini içeren paketler TBMM’de birbiri ardına kabul ediliyor. Son olarak salgınla mücadele kapsamında ekonomik tedbirler içeren kanun teklifinin yasalaşması hakkında değerlendirmelerde bulunan AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, tüm kesimleri koruyan önemli adımlar atıldığını ifade ederek, “Türkiye, pandemiden en az etkilenmek adına hem ekonomik hem sosyal hem de işin kanuni boyutunda insanı önceleyen, tüm kesimleri koruyan önemli adımlar atıyor. Kovid-19 ile mücadelemiz dünyada örnek oluşturuyor.” dedi.

 
Pakette neler var? 
Çalışanı, üreticiyi, işvereni ve vatandaşları korucu önlemler alırken, kimi zaman bunun hukuki düzenlemesine de ihtiyaç duyulduğunu belirten Turan; “TBMM Genel Kurulu’nda milletimizin beklentileri olan tekliflerin yasalaşması için yoğun bir tempoyla çalıştık. Bu kanun tekliflerinden biri de koronavirüsün ekonomik ve sosyal hayata etkilerinin azaltılmasına ilişkin kanun teklifi oldu. Teklif; ücretsiz izne ayrılan ve işten çıkarıldığında işsizlik ödeneğine hak kazanamayan vatandaşlarımıza nakdi ücret desteği sağlanması, iş sözleşmesinin işverence feshedilememesi, yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza yapılan yardımların ağır engellilik şartı aranmadan gerçekleştirilmesi, konutlara ve faaliyetleri durdurulan işyerlerine ilişkin su faturası borçlarının belediyeler tarafından 3 ay süreyle ertelenebilmesi, TEDAŞ’ın elektrik tüketiminden kaynaklanan alacaklarının yapılandırılması gibi koronavirüsle mücadelede önemli ekonomik tedbirleri içeriyor. Kanunun hemşehrilerimiz, milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz. Devletimiz, virüsle mücadelede kapsamından önemli adımlar atarken, bizler de bu süreçte kurallara uymayı ihmal etmeyelim. Beraber başaracağız” dedi.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER