Turgut Reis'ten anlamlı etkinlik

05.10.2018         

Turgut Reis Ortaokulu öğrencileri, 'Yaşlılar Haftası' kapsamında, Çanakkale Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yaşlılarını ziyaret ettiler. Öğrenciler; "Bugün günlerden vefa, bugün günlerden sevgi, bugün günlerden saygı, ilgi ve empati?" dediler.

 Turgut Reis Ortaokulu öğrencileri, ‘Yaşlılar Haftası’ kapsamında, öğretmenleri Emel Sarıtaş ve Halime Oktay’ın önderliğinde Çanakkale Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yaşlılarını ziyaret ettiler. Gençler ve yaşılar arasında ilişkileri güçlendirmek ve birbirlerini anlayarak, farkındalık yaratmayı hedefleyen etkinlikte öğrenciler huzurevi sakinleriyle vakit geçirdiler. Okul Yönetiminin sosyal medya üzerinden  etkinlikle ilgili yaptıkları açıklamada; “Bugün günlerden vefa, bugün günlerden sevgi, bugün günlerden saygı, ilgi ve empati.. Tek kelime ile Huzurevi… Erdemler temasını günlük hayatla ilişkilendirebilmek ve 1 Ekim Yaşlılar Haftasını kutlamak amacıyla 7/C ve 7/B sınıfları ile Çanakkale Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine gezi düzenlendi. Yapılan bu etkinlik neticesinde gençlerimizle yaşlılarımız arasında bir köprü kurmayı, bu iki kuşağın birbirini anlamasını, geleceğin teminatı olan çocuklarımızda farkındalık yaratmayı, böylelikle toplumda hoşgörü, empati ve huzur ortamının sağlanması hedeflendi. Öğrencilerimiz yarım elma gönül alma hediyeleri ile huzurevi sakinlerine hediyeler götürdüler. Hedeflerimize ulaşmamızda tecrübeleriyle gençlerimize yol gösteren ulu çınarlarımıza, Çanakkale Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğüne, velilerimize, etkinliği düzenleyen, öğrencilerimize rehber olan Türkçe öğretmenlerimiz Emel Sarıtaş`a ve Halime Oktay`a teşekkür ediyoruz” denildi.

Ayrıca etkinliğe katılan öğrenciler bu ziyaretten çok etkilendiklerini, kısa sürede de olsa hayata dair çok özel dersler aldıklarını, bundan böyle aileleriyle birlikte bu tür ziyaretler yapacaklarını belirttiler.
(Yusuf Sonkurt)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER