Turgut Reis Ortaokulu'ndan anlamlı etkinlik

14.05.2018         

Çanakkale Turgut Reis Ortaokulu öğrencileri, 2018 Troya Yılı kapsamında 'En güzel Troyalı' isimli kostüm yarışması düzenlediler. Turgut Reis Ortaokulu, 2018 Troya Yılı kapsamında okul koridorlarını Toya ve Çanakkale Savaşları'nı andıran resimlerle süslediler.

 Çanakkale Turgut Reis Ortaokulu öğrencileri, 2018 Troya Yılı kapsamında ‘En güzel Troyalı’ isimli kostüm yarışması düzenlediler. Turgut Reis Ortaokulunun TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında hazırlanan projeler arasında olan ‘En Güzel Troyalı’ kostüm yarışması düzenledi. Yarışmaya, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Şube Müdürü Sedat Arslan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal, ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Bölüm Başkanı Esma Çizmeci Avcı, öğrencilerin kostümünde emeği geçen işletme yetkilileri, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı. 2018 Troya Yılı kapsamında düzenlenen kostüm yarışmasında yarışan öğrenciler, okul önünde yapılan podyumda kıyafetleri ile jürinin karşısına çıktılar. 10 erkek ve 18 kız öğrencinin yarıştığı etkinlikte öğrencilerin her podyuma çıkışında vatandaşlardan büyük alkış aldılar. Yarışmaya katılan jüri üyeleri, öğrencileri dikkatle izleyerek puan sıralamasını yaptılar. Sunumunu Turgut Reis Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Emel Sarıtaş’ın yaptığı yarışma sonunda öğrenciler, toplu fotoğraf çektirerek yarışmanın sonucunu beklemeye başladılar. Yarışmanın sonu yaklaşırken puan sonuçları okundu. Sonuçların okunması için jürinin karşısına çıkan öğrenciler, aralarından kimin birinci çıkacağını merakla beklediler. Yarışmanın sonucuna göre Down sendromlu kız öğrenci Ecem Naz Genç, Kraliçe erkeklerden ise Berk Erten Kral olarak seçildi. 7’nci sınıf öğrencileri jüri üyeleri tarafından seçildikleri mevkilerin simgeleri ile ödüllendirildiler. 

Troya Yılı ve Çanakkale Savaşları desenleriyle süslenmiş koridorlar… 

Turgut Reis Ortaokulunun TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında hazırlanan projeler arasında olan ‘En Güzel Troyalı’ kostüm yarışmasından sonra okul koridorları, 2018 Troya Yılı kapsamında hazırlanan desenlerle süslendi. Dün yapılan Troya ve Çanakkale Savaşlarını anlatan desenlerle süslenen koridorların açılışına Vali Orhan Tavlı, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Tayyar Ertem, İl Emniyet Müdürü Celal Sel ile kurum ve kuruluş müdürleri katıldı. Turgut Reis Ortaokulu etkinliğine katılan Vali Tavlı’yı öğrenciler ve öğretmenler kapıda karşıladı. Protokol, koridorların açılışından önce okulun alt katında yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı etkinliğini de ziyaret etti. Vali Tavlı, Troya Yılı kapsamında hazırlanan koridorları ziyaret etmeden önce, daha önce düzenlenen ‘En Güzel Troyalı’ yarışmasında Kraliçe seçilen Ecem Naz Genç ile birlikte pasta kesti. Daha sonra koridorları ziyaret eden Tavlı, koridorlarda yapılan Troya desenlerini inceledi. Vali Tavlı, burada öğrencilerle birlikte fotoğraf çektirdi. Vali Tavlı, daha sonra okulun 2’nci katındaki koridorlarda yapılan Çanakkale Savaşları konulu desenlemeleri de dikkatle inceledi. Koridorlarda bulunan her sınıf önünde nöbetçi asker olarak bekleyen öğrenciler, dikkat çekti. Tavlı, bu çalışmalarda emeği geçen öğrencilere ve öğretmenlere teşekkürlerini iletti. 
(Baykal Sağlam-Yusuf Sonkurt)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

AKP adaylarını açıklıyor
11.01.2019    954
CHP'de işlem tamam!
14.01.2019    903