Uçurtmalar Berkin için 6'ıncı kez uçtu

22.04.2019         

Yüzlerce çocuk, 'Berkin Elvan Uçurtma Şenliği'nde uçurtmalarını özgürlük için uçurdular. 6'ıncısı düzenlenen şenlikte, çocuklar şarkılar, söyleyerek resimler yaptılar.

 Nazım Hikmet Kütür Merkezi Girişimi tarafından her yıl 23 Nisan’da düzenlenen ve geleneksel hale gelen Berkin Elvan Çocuk Şenliği’nin 6’ıncısı gerçekleşti. Özgürlük Parkı’nda düzenlenen şenliğe aileleri ile birlikte yüzlerce çocuk katıldı. Birbirinden renkli uçurtmaları gökyüzünde uçuran minikler, şarkılar söyleyerek,  resimler yaptılar. Şenlikte ayrıca, müzik, tiyatro, şiir dinletilerinin yanı sıra oyunlar oynandı.  6’ıncısı düzenlene şenlikle ilgili açıklama yapan Nasım Hikmet Kültür Merkezi Çanakkale Girişimi adına Berna Yalçın Ersoy; “2014 yılında beri, Berkin’imizi kaybettiğimiz yıldan beri, her 23 Nisan’da çocuklarımızın yüzüne biraz daha gülücük katabilmek için bu şenliği organize ediyoruz. 6’ıncı yılımız. Nazım Hikmet Kültür Merkezi olarak zaten çocuklara yaşanılası bir dünyanın bırakmanın mücadelesini veriyoruz.  Bu şenlikte buna birazcık da olsa bir katkı olsun, Çanakkaleli çocukların yüzünü güldürsün diye uğraşıyoruz” dedi.

 
Berkin Elvan kimdir
 Gezi Parkı protestoları sırasında Okmeydanı`ndaki evinden ekmek almaya çıkarken 16 Haziran 2013`te başından atılan gaz kapsülü vurularak komaya giren Berkin Elvan 269 gün sonra 16 yaşında hayatını kaybetmişti. Nazım Hikmet Kültür Merkezi Çanakkale Girişimi tarafından 2014 yılında her yıl 23 Nisan’da başlatılan Berkin Elvan Uçurtma Şenliği, 6’ıncı yılında geleneksel hale gelerek sürüyor. 
(Zeynel Yöner)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER