Ümit Burunlular Dünya Şampiyonu

11.07.2019         

Çanakkaleli Bilek Güreşi sporcusu bir kez daha Dünya Şampiyonu ünvanıyla taçlandı. Spor çevreleri, Ümit Burunlular'ın Çanakkale'ye gelişinde sevgi seli oluşturdu.

 Çanakkaleli Dünya Şampiyonu Ümit Burunlular’a Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden coşkulu ve muhteşem karşılama. Ağır Sıklet Sol Kol ve Sağ Kol Bilek Güreşi Dünya ve Avrupa Şampiyonu Ümit Burunlular ve Antrenörü Serkan Soycan Yaylacı Dünya Kupası için Hırvatistan’a gitmişlerdi..

22 ülkeden 300`e yakın sporcunun katılımıyla 5-9 Temmuz 2019 tarihleri arasında Hırvatistan`ın başkenti Zagreb`de gerçekleştirilen Dünya Bilek Güreşi Kupası`nda Milli Sporcu Ümit Burunlular büyükler kategorisinde +75 kilo sağ ve sol kolda kürsünün zirvesine çıkarak,  Altın madalya kazandı. Organizasyonda ayrıca,  açık sıklet kategorisinde de yarışan Ümit Burunlular büyükler sağ kolda da altın madalya elde etti. Çanakkale - İskele meydanında düzenlenen karşılamaya  Gençlik ve Spor İl Müdürü Alp, Şube Müdürleri, sporcular ve sporcuların ailesi ile çok sayıda vatandaş katıldı.   (Atilla Akın)
 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER