Umurbey Deve Güreşleri Festivali 29'ncu kez gerçekleşti

11.02.2019         

Umurbey'de düzenlenen 29'uncu 'Geleneksel Deve Güreşleri Festivali' Türkiye'nin dört bir yanından gelen şampiyon develerin katılımıyla yapıldı. Festivalde konuşan Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş; "Bu bir bayrak yarışı. Benden sonra gelecek arkadaşlar da geleneksel deve güreşlerimizi Umurbey?de en iyi şekilde organize edecektir" dedi.

 Umurbey’de düzenlenen 29`uncu ‘Geleneksel Deve Güreşleri Festivali’ gerçekleşti.  Umurbey Belediyesi ev sahipliğinde, Umurbey Belde Stadında düzenlenen deve güreşlerine Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, AKP Umurbey Belediye Başkan Adayı Nail Pekşen, AKP Umurbey Belde Başkanı Hakkı Korkmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne olan güreşlerde dereceye giren develerin sahiplerine kupaları Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, Umurbey Jandarma Komutanı Alper Bulut, AKP Umurbey Belde Başkanı Hakkı Korkmaz ve Umurbey Merkez Mahallesi Muhtarı Hasan Acar tarafından takdim edildi.

29. Geleneksel Umurbey Deve Güreşleri Festivaline ilişkin değerlendirmelerde bulunan Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, "Kültürümüzün önemli unsurlarından biri olan deve güreşlerini Umurbey`de geleneksel hale getirip, her geçen yıl üzerine koyarak gerçekleştirdik. Bilindiği üzere 31 Mart seçimlerinin ardından Umurbey Belediye Başkanlığı görevim sona erecek. Bu bir bayrak yarışı. Benden sonra gelecek arkadaşlar da geleneksel deve güreşlerimizi Umurbey’de en iyi şekilde organize edecektir" dedi. 
(Zeynel Yöner)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER