Umutlar başka bahara..

16.05.2018         

Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Boğazgücü Play-Off'u 1 basket farkıyla kaçırdı. Çanakkale'yi sezon boyunca iç ve dış salonlarda başarıyla temsil eden Boğazgücü, Süper Lige yükselmeyi ertelemek zorunda kaldı.

 Yetersiz ekonomik imkanlarla yıllardan buyana Türkiye genelinde katıldıkları Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligleri’nde kenti tanıtıp, onur mücadelesi veren Ali Yasin Zengin başkanlığındaki Boğazgücü takımı 18 Mart Spor Salonu’nda son oynadığı maçta Şanlıurfa takımını 68-60 mağlup ederek, başarılarına bir yenisini ekledi. Ancak, bu sonuç Süper Lig’in Play-Off’una yükselmek için yeterli olamadı. Sadece 1 basket farkıyla Ordu temsilcisi averajla bu amacını gerçekleştirdi. Müsabaka ve gelecek sezonla ilgili olarak görüşlerini açıklayan Başkan Ali Yasin Zengin “1.ligi Şanlıurfa galibiyeti ile tamamladığımız için mutluyuz. Bu sonuç Süper Lig’in Play-Off’una yükselmemiz için yeterli olamadı. Buna rağmen yılmıyoruz. 1.lig’deki varlığımızı yeni sezonda da sürdürmek istiyoruz. Ancak, başarılı olabilmek için bizlere ekonomik bağlamda yardımcı olacak sponsorlara ihtiyacımız var. Önümüzdeki günlerde mülki amirlerimizle de görüşmek istiyoruz. Takımımıza destek verilmesi ve katkıda bulunulması gerekiyor. Oynadığımız ligin akışı gereği, uzun deplasmanlar, yorucu seyahatlar ve çok zorlu mevsim koşullarında sık fikstür aralıklarıyla müsabakalar oynuyoruz. O nedenle, sponsorlarımızdan destek almamız şart” dedi. 

 
Maça ilgi büyüktü
18 Mart Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Sedat Bektaş, Tesisler Şube Müdürü Dr. Firuz Erdil,  Bedensel Engelliler İl Temsilcisi Hürkan Uğur ve çok sayıda taraftar izledi.  Karşılaşma sonrası Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp Çanakkale Boğazgücü Engelliler Gençlik Spor Kulübü sporcularını ve teknik ekibini tebrik etti. 
(Yusuf Sonkurt)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER