Ural; "Dürüstlüğü ve şeffaflığı yerel yönetimlerimiz aracılığıyla bütün ülkeye yayacağız"

06.05.2020         

CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, Bayramiç Belediyesi'nde yaşanan ve ilçede 'belirli çevreler' tarafından Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun hakkında başlatılan kara propagandaya tepki gösterdi. Ural, "Belediye başkanımız tarafından yargıya intikal ettirilen bir olayla ilgili olarak yargı henüz kararını vermemişken, Sayın Mert Uygun'a yapılan linç kampanyasını şiddetle kınıyoruz" dedi.

 Bayramiç Belediyesi’ne ait benzin istasyonunda gerçekleşen bir olay ile ilgili olarak Belediye Başkanı Mert Uygun hakkında ilçede başlatılan karalama kampanyası CHP’den tepki gördü. Belediye Başkanı Uygun’a destek vermeye, Uygun’un yanında olmaya devam edeceklerini ifade eden CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, “Bilindiği gibi 31 Mart 2019’da Bayramiç ilçemizde yapılan yerel seçimlerde Belediye başkan adayımız Sayın Mert Uygun Bayramiç halkının desteğini alarak belediye başkanlığı görevini üstlenmiştir. Seçildiği günden itibaren yaptığı şeffaf ve başarılı çalışmaları ve uygulamaları sayesinde, seçimlerde kendisine oy vererek destek veren seçmenleri rahatlatmış ve oy vermeyen kesimlerinde gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Son günlerde belirli çevreler tarafından algı operasyonları yapılarak kamuoyunun gündemine çarpıtılarak taşınan bir olay ile belediye başkanımız sayın Mert Uygun hakkındaki linç kampanyasını üzüntüyle izlemekteyiz. İşin gerçeği bu duruma şaşırdık mı, hayır şaşırmadık. Çünkü bu anlayış hukuksuzluğu ve algı yaratarak süreçleri yönetmeyi kendisine ilke edinerek alışkanlık haline getirmiştir. Yaşanan olay hakkında çok fazla yorum yapmanın doğru olmadığını düşünüyoruz. Çünkü olayla ilgili idari ve hukuki açıdan soruşturma başlatılmıştır. Ancak kısa bir bilgilendirme yapmakta fayda var. Bayramiç belediyesi muhasebe müdürlüğü yetkilileri yine Bayramiç belediyesine ait Benzin istasyonunda meydana geldiği iddia edilen olayla ilgili durumu tutanak halinde tespit ettikten sonra Belediye Başkanı sayın Mert Uygun’a durumu rapor etmiştir. Sayın Belediye başkanımız da derhal olayla ilgili idari ve hukuki süreci başlatarak suç duyurusunda bulunmuştur. Belediye başkanımız tarafından yargıya intikal ettirilen bir olayla ilgili olarak yargı  henüz kararını vermemişken, Sayın Mert Uygun’a yapılan linç kampanyasını şiddetle kınadığımızı buradan açıklıyoruz” dedi. 

 
“Uygun’un yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz”
Ural, açıklamasında “Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi İl örgütü olarak; hukuksuzluğu kendisine ilke edinenlere ve süreçleri hukuk dışı operasyonlarla yönetmeyi ısrarla sürdürmeye çalışan anlayışa hatırlatmak isteriz ki; 31 Mart seçimlerinde Ülkemize yerel yönetimlerimiz aracılığı ile getirmeye başladığımız baharı önümüzdeki ilk genel seçimlerde bütün ülkeye getireceğiz. Dürüstlüğü, şeffaflığı ve hesap verebilir olmayı yerel yönetimlerimiz aracılığı ile bulaşıcı bir hastalık haline getirerek bütün ülkeye yayacağız. Yerelde iktidar olduğumuz belediyelerde olumsuzluk yaşanması halinde, sorumluları istifa ettirerek aklama yolunu değil, ilgililer hakkında idari ve hukuki işlemleri başlatan bir anlayış olmayı sürdüreceğiz. Bu konudaki mücadelemiz, durumdan rahatsızlık duyanları yeni duruma alıştırıncaya kadar devam edecektir. Cumhuriyet Halk Partisi İl örgütü olarak genç, çalışkan, şeffaf ve hesap veren belediye başkanımız sayın Mert Uygun’un yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale il örgütü olarak tüm siyasileri ve sorumluluk sahibi olan tüm yetkilileri akla, vicdana, hukuka ve halka saygılı olmaya davet ediyoruz” dedi.       (Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

"Veremeyecek hesabım yok"
30.11.2020    3163
Korona her yerde
28.11.2020    2115
Kayıp hayvanları drone buldu
25.11.2020    1120