Ural; "Laik bir cumhuriyet için her türlü göreve hazırım"

15.05.2018         

CHP'li milletvekili aday adayı Metin Ümit Ural, geçen hafta düzenlediği köy ve ilçe ziyaretlerinden sonra bu haftaya sendika ve baro ziyaretleri ile başladı. Ural, haftanın ilk günü Çanakkale Barosunu ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nu (DİSK) ziyaret etti.

 CHP Çanakkale milletvekili aday adayı Metin Ümit Ural, Çanakkale Barosunu ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK)’e bağlı Genel İş Çanakkale Şubesini ziyaret etti. İlk olarak Çanakkale Barosunda Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan ile bir araya gelen Ural, burada gündem hakkında görüşme yaptı. Ural, düzenlediği baro ziyaretinden sonra DİSK Çanakkale Şubesi Yönetimi ile bir araya geldi. Burada DİSK Çanakkale Şube Başkanı Metin Acar ile görüşen Ural, ziyaretlerine gün boyu devam etti. 24 Haziran seçimleri öncesinde düzenlediği ziyaretleri hakkında gazetemiz Çanakkale OLAY’a açıklama yapan Ural, ziyaretlerini ve milletvekili aday adaylarının belirlenme sürecini değerlendirdi. hafta sonu yaptığı ziyaretlerden bahseden Ural; “Bugün, Çanakkale Merkez’de ziyaretimizi gerçekleştirdik, daha sonra sendika ziyaretlerimizi yaptık. Bu ziyaretlerimizi, geçen hafta ilçe örgütleri ile tamamlamıştık. Geçtiğimiz hafta sonu da köy hayırlarına katılarak, oradaki vatandaşlarla bir araya gelerek zamanımızı doğru kullanmaya çalıştık” dedi. 

 
“Verilecek her türlü göreve hazırım”
Aday adaylarının sıralanma sürecini değerlendiren Ural, sonuç ne olursa olsun her türlü göreve hazır olduğunu söyleyerek; “Milletvekili adaylık sıralaması ile ilgili olan koşullar, şuanda ilçe örgütlerinin ile yaptıkları değerlendirmeler ve CHP İl örgütünün de Ankara’ya yaptığı değerlendirme bugün itibari ile son bulmuş oldu. Bundan sonraki adaylık sıralama süreci, Ankara’da bulunan CHP Genel Merkezimizin vereceği karar doğrultusunda olacak. Tabi oradan çıkacak sonucu hepimiz kabul etmek zorundayız. Çünkü buradaki mücadelemiz her aday adayı arkadaşımızın milletvekili olmasından daha öte her aday adayı arkadaşımızın mücadelesi, laik cumhuriyeti koruma mücadelesi olması gerektiğine inanan birisiyim. Bu bağlamda genel merkezimizin de örgütlerde gelecek değerlendirmeleri, doğru bir şekilde değerlendireceğine olan inancım tamdır ve şahsıma verilecek her türlü göreve hazır olduğumu da beyan etmek isterim” ifadelerini kullandı.
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER