Uslan’dan Başkan Gökhan’a destek; “Yanındayız Ülgür Gökhan”

28.12.2016         

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a yönelik yandaş medya organlarında yürütülen karalama kampanyasına karşı tepkiler devam ediyor. DİSK Genel-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Erdinç Uslan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan hakkında yürütülen karalama kampanyalarına karşı açıklamada bulunarak, Başkan Gökhan’a destek verdi. Uslan açıklamasında; “Yüzlerce insanın çalıştığı ve bugüne kadar istihdam sorunu olan bir kentteki en önemli ekmek kapısı olan Çanakkale Belediyesi’ni de, Çanakkale Belediye Başkanı’nı da kimseye yedirmeye niyetimiz olmadığının bilinmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

 Çanakkale’nin CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a karşı yürütülen karalama kampanyalarına bir tepki de DİSK Genel-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Erdinç Uslan’dan geldi. Uslan, Yandaş medya organları tarafından yapılan asılsız suçlamalara ve algı operasyonlarına karşı, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yanında olduğunu belirtti. Uslan kendi sosyal medya hesabından yayınladığı açıklamasında; “Bir süredir Çanakkale Kamuoyunu meşgul eden CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan’a yönelik yorumları dikkatle ve titizlikle takip etmekteyim.  Örgütlü bulunduğumuz Çanakkale Belediyesinde uzun yıllar çalışmış birisi ve halen orada çalışan işçilerimizin seçilmiş temsilcisi olarak, Çanakkale’de CHP’li bir belediye isteyen vatandaşlarımızın özgürce verdikleri oyları bile hiçe sayarak, çarpıtılmaya çalışılan gelişmeleri haksız bulduğumu ve karalama kampanyasına dönüştürülme çabasını sahada kazanılamayan maçı masa başında kazanma çabası olarak yorumladığımı belirtmek istiyorum. Her defasında kamuoyunun önünde de paylaştığım üzere Çanakkale’de, Belediye Başkanı sorunu yoktur, parti içi mücadelelere rağmen de hiçbir zaman olmamıştır. Bir Belediye Başkanı sorunu varmış şeklinde yaratılmak istenen tablodan yararlanmaya çalışan partili ya da muhalif her kesimin söylemlerini titizlikle gözden geçirmesinin faydalı olacağını düşünmekteyim. Pek çok AKP’li arkadaşımızın da bildiği üzere yerelde CHP, iç çekişmelerin alenen yaşandığı, karmaşa şeklinde görünüme sahip olsa da seçim zamanı bir kale gibi bir araya gelen ender yapılardandır. Hatta ve hatta yine AKP’li arkadaşlarımızın bildiği üzere AKP seçmenlerinden bile oy alma başarısı gösteren bir Belediye Başkanına sahiptir. Siyaseti belden aşağıya çekmeye çalışarak zaman zaman Türk insanın en hassas olduğu dini ve milliyetçi duygularını istismar edenlerin, görevini hakkıyla yerine getirenleri bir şekilde karalamaya çalıştığına şahit oluyoruz” ifadelerini kullandı.

 
“Başkanı’nı da kimseye yedirmeye niyetimiz yok”
Türkiye’nin bugün içerisinde bulunduğu duruma asıl sebebiyet verenlerin sütten çıkmış “ak kaşık” gibi davranmasının doğru olmadığını ve kandırıldık denerek işin içinden çıkılamayacağını ifade eden Uslan; “Unutulmamalıdır ki CHP, bir isimden ibaret değildir. Bu hedef saptırma politikası aynı zamanda Çanakkale yerelinde CHP’ni yıpratmaya yönelik bir oyundur. Ülkenin içinde bulunduğu durumu özetlemek için birkaç örnek vermek yeterli olacaktır. Geçmişi çabuk unutan Kamuoyunun bugün Türkiye’nin uğraştığı pek çok sorunun kaynağı olanlarla geçmişte kimlerin masa başında bir arada olduğunu hatırlaması gereklidir. Aldatıldık diyerek bazı şeyleri geçiştirmek ve sütten çıkmış ak kaşık misali hiçbir sorumluluğa sahip değilmiş gibi davranmak ne derece doğrudur? Her türlü parti, sivil toplum kuruluşu ya da kurumun başvurarak kullanabildiği Çanakkale Belediyesi’ne ait bir sosyal tesiste düzenlenen toplantıda Mustafa Kemal Atatürk resminin kapatılması ya da yok sayılmaya çalışılmasının muhatabı hangi mantıkla Çanakkale Belediye Başkanı olabilir? Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki bizler birileri gibi Mustafa Kemal Atatürk’e dün sahip çıkmadık… Yüzlerce insanın çalıştığı ve bugüne kadar istihdam sorunu olan bir kentteki en önemli ekmek kapısı olan Çanakkale Belediyesi’ni de, Çanakkale Belediye Başkanı’nı da kimseye yedirmeye niyetimiz olmadığının bilinmesini istiyorum. Sayın Ülgür Gökhan başta olmak üzere örgütlü olalım olmayalım Çanakkale yerelindeki tüm CHP’li Belediye Başkanlarımızın destekçisi olduğumuzu ve yanlarında olduğumuzu saygıdeğer Çanakkale Kamuoyuna bildirmek istiyorum” ifadelerini kullandı. 
(Şenol Güven)

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun