Uyanık, meclis üyeliğinden istifa etti

12.11.2017         

Geçtiğimiz aylarda CHP Çanakkale Merkez İlçe yöneticiliğine adaylığını açıklayan CHP Çanakkale Belediye Meclis üyesi Ali Uyanık, meclis üyeliği görevinden istifa etti.

 CHP Çanakkale Belediye Meclisi üyesi Eczacı Ali Uyanık, geçtiğimiz 21 Ekim tarihinde CHP Merkez İlçe Başkanlığına adaylığını koyduğunu açıklamıştı. CHP İl Binası önünde kalabalık bir kitleye adaylık açıklaması yapan Ali uyanık, açıklamasının sonunda ise, bu süreç içerisinde CHP Belediye Meclis üyeliğinden de istifa edeceğini belirterek; “Ben de bu süreçte önümüzdeki kongrede Çanakkale Merkez ilçe Başkan adaylığımı sizlerin huzurunda açıklıyorum. Ayrıca önümüzdeki ilk Belediye Meclisi toplantısında, onurla ve sorumlulukla yürüttüğüm Belediye Meclis üyeliğinden ayrılacağım, bu kararımı öncelikle sizlere ifade etmek istedim” sözlerini ifade etmişti. Uyanık, 9 Kasım tarihinde gerçekleştirilen Belediye Meclis toplantısında Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.    

Meclis toplantısı sonunda meclis kürsüsünden yaptığı açıklamada istifasını açıklayan ce çalışma arkadaşlarına başarılar dileyen Uyanık; “Sayın Başkan ve Değerli Meclis üyesi arkadaşlarım. Belediye Meclisi üyeliğindeki çalışmalarımı CHP Merkez ilçe Yöneticiliğinde görev almak üzere adaylığımı açıkladım. Bu noktada hale hazırda sürdürmekte bulunduğum Belediye Meclis üyeliğinden içinde bulunduğumuz oturumun tamamlanması ile ayrılmak üzere olduğumu sizlere yüz yüze bunu paylaşmak durumu ile söz almış bulunuyorum. Geçtiğimiz dönemde içinde bulunduğum komisyonlarda ve meclis oturumlarında sizlerle uyum içerisinde bu süreci götürmeye çalıştım.   Kendi adıma hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Önümüzdeki süreçte meclisimizin başarı ile çok sesli ve uyum içinde bu süreci yöneteceğine inancımı sunuyorum. Hepinize saygılar sunuyor ve başarılar diliyorum” dedi.  
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER