Üzen, Dardanel'e sahip çıktı

28.02.2021         

Çanakkale Ticaret Borsası (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, fabrika görüntüleriyle sosyal medyada gündem olan Çanakkale markası Dardanel'e sahip çıktı. Üzen yaptığı açıklamada; "Dünyada ilk 3'ü hedefleyen Dardanel'i, üç beş kişi ve kuruluşun algı operasyonu etkileyemeyecektir" dedi.

Dardanel fabrikasında üretim anının görüntüleri sosyal medyada çokça tartışılmıştı. Çanakkale Ticaret Borsası (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, fabrika görüntüleriyle sosyal medyada gündem olan Çanakkale markası Dardanel`e destek açıklaması yaptı. Üzen yapığı açıklamada şunları söyledi; "Balık bilmezse halik bilir. Dardanel; Sudan çıkmış balığa dönen Pandemi ekonomisinde; üretimi % 50, istihdamı % 30 artırdı. Ülkemize bağışlarıyla, kadınımıza istihdamıyla katkı sağladı. 1984`ten beri kaliteli hammaddeyle, sağlıklı ve hijyenik üretim yapıyor. Tüm aşamalarında dünya gıda mevzuatı kurallarına uyuyor. Tonla balık tüketiliyorsa, sebebi var. İnsanımız; algı sahnesine değil, yediği gıdasına bakıyor. Tüketici tonla balık tüketiyor, çünkü Dardanel Ton`a güveniyor. Onunla ilgili yaratılmaya çalışılan algıya en iyi cevabı ise, fiyatı en çok artan ilk 20 hisse arasında girmesini sağlayan tüketici vermiştir. Gıda değerini en fazla artıran 3. şirket olmasını sağlayan araştırmacılar vermiştir. Dünyada ilk 3`ü hedefleyen Dardanel`i, üç beş kişi ve kuruluşun algı operasyonu etkileyemeyecektir."

"Üretimleriyle gurur duyuyoruz"
"Sadece Ton Balığı değil, Dardanel de fırtınalı denizlerden geçti. Lakin Dardanel, okyanusun lezzetini, sağlıkla, hijyenle, tazelikle soframıza sunandır. İlklerinin öncüsü, alanının zirvesi, Çanakkale`nin dünya markasıdır. Ona güven duyan bizler; Sayın Niyazi Önen ve Sayın Mehmet Önen başta olmak üzere tüm çalışanlarına teşekkür ediyor, varlıklarıyla ve üretimleriyle gurur duyuyoruz."
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Çanakkale kan kırmızı
08.04.2021    6072
Nejat Önder 'darbesi!'
08.04.2021    1628
EURO 2021'de maçlar ve seyirci
11.04.2021    1133
Hastane var... Personel yok!
08.04.2021    845