Üzen "Ezine Gıda İhtisas OSB'yi çok önemsiyoruz"

15.04.2019         

Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik ve Meclis Başkanı Mehmet Namık Köklüsoy Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyelerinden oluşan 22 kişilik heyet Çanakkale Ticaret Borsasını ziyaret etti. Ziyarette konuşan ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen; "2023 hedeflerimize çok önemli katkı sağlayacağına inandığımız Ezine Gıda İhtisas OSB'yi çok önemsiyoruz" dedi.

 Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik ve Meclis Başkanı Mehmet Namık Köklüsoy Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyelerinden oluşan 22 kişilik heyet Çanakkale Ticaret Borsasını ziyaret etti. Çanakkale Ticaret Borsası hizmet binasında gerçekleşen ziyarette Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Meclis Başkan Vekili İzzet Arıcı, Meclis Katip Üyesi Sinan Yücel, Yönetim Kurulu Üyeleri Cahit Akgül, Ruhi Badem ve Genel Sekreter Sevcan Elver hazır bulundu. Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen öncelikle ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Konya Ticaret Borsasına teşekkürlerini iletti. Borsalar arası işbirliği konularının görüşüldüğü ziyarette konuşan Başkan Üzen “Çanakkale’miz, Ülkemizin ve tarihimizin en önemli değeri ve birikimidir. Kültürümüz, tarihimiz coğrafyamız, ürün çeşitliliğimiz ve tarımsal sanayi üretimimiz Çanakkale’nin bir dünya markası haline gelmesinin önemli değerleridir dedi.

Başkan Üzen; “Çanakkale’miz tarım ve hayvancılıkta çok önemli bir yerde. 111 farklı ürün üretilen ilimizde Tarımsal ürün değerleri toplamımız beş milyar TL’yi aşmış durumdadır. Bitkisel üretimde üretim miktarı bakımından Türkiye’de ilk 10 a giren 45 ürünümüz var. Çanakkale son yıllardaki yatırımlarla, bu değerlerimize değer katacak olan makro boyuttaki yatırımlarla bu markalarını taçlandırdı. Bu yatırımlar Türkiye Avrupa’ya bağlayacak olan önemli gelişme yollarından biri olan Boğaz Köprüsü, bu köprü üzerinden satacağımız ürünlerimizi üreteceğimiz Ezine Gıda İhtisas OSB ve bu ürünlerimize marka, inovasyon kazandıracağımız Teknokentimiz.  2023 hedeflerimize çok önemli katkı sağlayacağına inandığımız Ezine Gıda İhtisas OSB’yi çok önemsiyoruz. Bölgemizin öncelikli sektörleri arasında yer alan; süt ve süt ürünleri ile zeytin ve zeytinyağı başta olmak üzere, gıda ürünleri üretiminde faaliyet gösteren işletmelerimiz, Gıda İhtisas OSB’nin kurulmasıyla birlikte; kümelenme modeli oluşturmaları ve marka değerlerini arttırarak AB ile rekabet edebilecek standartlara ulaşmaları sağlanacaktır” dedi.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER