Üzen "Raporumuzu Bakanlıklara ilettik"

22.03.2020         

Çanakkale Ticaret Borsası (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı S. Kaya Üzen Korona virüs salgınının ekonomiyi de etkilediğini belirterek, "Virüsün ekonomideki olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla üyelerimizin görüş ve önerilerini alarak hazırladığımız raporumuzu TOBB ve ilgili Bakanlıklarımıza ilettik" dedi.

 ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı S. Kaya Üzen Korona virüs salgınının ekonomiyi de etkilediğini belirterek, istihdam desteklerinin artırılmasının yanı sıra, firmaların kredi, vergi ve SGK gibi borçlarının ertelenmesine dair görüş ve önerilerin Bakanlıklar iletildiğini belirtti. Hükümet tarafında hazırlanacak destek ve önlempaketiini büyük önem arz ettiğini ifade eden Üzen işletmelerin desteklenmesinin önemli olduğun ifade etti. Üzen; "Firmalarımızın finansal darboğaza düşmesini engellemek amacıyla Hükümetimiz tarafından hazırlanacak destek ve önlem paketi kritik önem taşımaktadır.  Koronavirüs sürecini en başından bu yana Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz (TOBB) ve Bakanlıklarımızla koordineli bir şekilde takip ediyoruz. Korona Virüs sürecini halkın sağlığı açısından bugüne kadar çok başarılı biçimde yürüten hükümetimizin, işletmelerimizin ayakta kalması için de her türlü tedbiri alarak destek vereceğinden şüphemiz yoktur” dedi. 

 
“İşletmelerin desteklenmesinin önemli olduğu kanaatindeyiz”
Üzen açıklamasında; “Yaşanan ekonomik durgunluktan çıkış sürecinde ticari faaliyetlerin devam ederek istihdamın korunması açısından işletmelerin desteklenmesinin önemli olduğu kanaatindeyiz. Bu dönemi en az hasarla atlatabilmek için, istihdam desteklerinin artırılmasının yanı sıra, firmaların kredi, vergi ve SGK gibi borçlarının ertelenmesi gerektiğini bildiren Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Kaya Üzen, "KGF destekli yeni kredi paketlerinin çıkarılması da KOBİ`lerimiz başta olmak üzere birçok firmamız için hayati öneme sahiptir. Gerekli önlemleri zamanında alarak, bu süreci de ele ele vererek en kısa sürede atlatacağımıza inancımız tamdır" dedi.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

unutMADIMAKlımda
02.07.2020    1541
Recai Taylan'ı kaybettik
05.07.2020    1114
Bu yol nereye gider!?
05.07.2020    973