Vali Aktaş; "Kurallara uyarsak vaka sayıları değişir"

19.11.2020         

İl Pandemi Kurulu toplantısı Vali İlhami Aktaş başkanlığında, Denizpolis Evi'nde kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Vali Aktaş, toplantıyla ilgili değerlendirmesinde vatandaşlara önemli görevler düştüğünü belirterek; "Biz kurallara ne kadar riayet ederesek pozitif vaka sayısı da o kadar değişiklik gösterir" dedi.

Vali İlhami Aktaş, Çanakkale İli Merkez İlçe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Kd. Bn. Ercan Oran, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer ve kurul üyesi kamu kurum temsilcilerinin katıldığı toplantıda Koronavirüs sürecinde Çanakkale genelindeki son durum, alınan tedbirler, yapılan denetimler ve pandemi ile mücadele sürecinde uygulanan tedbirler değerlendirildi. Toplantıda; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Sinem Topaloğlu tarafından Koronavirüs ile mücadelede ilimizin son durumu, gelinen seviye, yapılan çalışmalar ve bundan sonra izlenecek çalışma planı hakkında sunum yapılarak kurul üyeleri bilgilendirildi.

Vali İlhami Aktaş toplantı sonrasında yaptığı değerlendirmede, "Pandemi sürecinde kritik bir dönemden geçmekteyiz. Biz kurallara ne kadar riayet ederesek pozitif vaka sayısı da o kadar değişiklik gösterir" dedi. Burada tüm vatandaşlarımıza ve bizlere önemli görevler düştüğünü ifade eden Vali İlhami Aktaş, "Milletçe alınan tedbirlerin uygulanabilirliği noktasında çok daha hassas olmalı, pandeminin halen devam ettiğini unutmadan Maske, Mesafe ve Hijyen kurallarına eksiksiz bir şekilde uymalıyız" dedi. İl Pandemi Kurulu Toplantısı görüş, öneri ve değerlendirmelerin ardından sona erdi.
(Haber Merkezi)
 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

"Veremeyecek hesabım yok"
30.11.2020    3309
Korona her yerde
28.11.2020    2245
On Numara - Yusuf Eroğlu
26.11.2020    1029