Vali Tavlı, yeni Akın Çayı ıslah çalışmalarını inceledi

14.09.2018         

Vali Orhan Tavlı, Çanakkale Valiliği öncülüğünde, Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi, Ezine Belediyesi ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanlığı?nın katılımıyla 2017 yılında kurulan ve altyapı çalışmaları devam eden Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesindeki Akçin Çayı Islah çalışmalarını yerinde inceledi. Vali Tavlı çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

 Vali Orhan Tavlı, Çanakkale Valiliği öncülüğünde, Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi, Ezine Belediyesi ve ÇTSO Başkanlığı’nın katılımıyla 2017 yılında kurulan ve altyapı çalışmaları devam eden Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesindeki Akçin Çayı Islah çalışmalarını yerinde inceledi. İncelemelerde, fiziki gerçekleşmesi yüzde 85 oranında sağlanan 30 işçi ve 3 teknik personel, 3 adet dozer 4 adet paletli ekskavatör, 2 adet yükleyici 1 adet greyder,  6 adet taş kasa kamyon, 2 adet kapaklı kasa kamyonla sürdürülen Akçin Çayı ıslah çalışmalarıyla ilgili  DSİ 252’inci Şube Müdürü Doğan Kahraman tarafından Vali Tavlı’ya bilgi verildi. Yapılan bilgilendirmede, toplam 6 bin 600 metre güzergâhta bin 400 metre trapez kesit istifli taş tahkimat ve 4bin metre eğimi düzenlenmiş doğal kanal olacak şekilde ıslahı planlanan Çanakkale Ezine Gıda OSB Akçin Çayı ıslahında, DSİ iş makineleri ile 5400 metrelik kısımda dere yatağı tanzim ve sedde çalışmanın tamamlandığı açıklandı.

  
“91 adet işletmenini yer alması planlanıyor”
İçerdiği 91 adet sanayi parseli ve sanayiciler ile çalışanların talep ve ihtiyaçlarını karşılayacak teknik altyapı, idari ve sosyal tesisler ile çevreye saygılı yeşil modern ve prestijli bir üretim merkezi olarak planlanan Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin süt ve süt ürünleri başta olmak üzere et, balık, sebze, meyve ve zeytincilik alanlarında oldukça önemli bir potansiyeli bulunan Çanakkale’nin tarıma dayalı ekonomisini yeni ve ileri bir aşamaya taşıması bekleniyor. Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde;  peynir üretim tesisleri, pastörize süt üretim tesisleri, konsantre peynir altı suyu üretim tesisleri, süt ürünleri üretim tesisleri, sofralık zeytin üretim tesisleri, ton balığı üretim tesisi, et ürünleri üretim tesisleri sandviç hazır gıda üretim tesisleri, meyve püresi üretim tesisleri, un üretim tesisleri, salça üretim tesisleri, helva, reçel üretim tesisleri olmak üzere, 91 adet işletmenin yer alması planlanıyor.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER