Vatansever halkı FETÖ'cülerle karıştırmayın sakın

07.01.2022          Değerli Okurlarım;

Muharrem İnce, kim biliyor musunuz?

Cumhurbaşkanı seçimini kaybettiği gece, görevini layığı ile yapmanın huzuru içinde, bir otelin kral dairesinde alemini yaptı. Çok şükür ki kaybettim seçimi dercesine ve parti kurup ikinci görevini de yapmaya çalışacak.

Bu kadar parayı nereden buldu da acaba parti kurabiliyor?

Ülkede ilkeli bir siyaset sistemi kurulmalı…

Meclise bakıyorsun, bir sürü kişi ve genel başkanlar partisi kapanmamış. Siyasi hayatına devam eden partilerden, parti ve siyasi fikir değiştirerek ülke siyaseti de bozuyorlar. Buna bir son verelim. Kanun çıkaralım. Adam önceki genel başkanının ve parti yönetiminin de sırlarını ifşa ediyor. Partisini, davasını satan, her şeyini satar.

Dava adamı olmak ne demektir? Maydanoz mu sanıyorsunuz!

Bu tür adamların yüzünden iktidara kim gelirse, nasıl olsa halkı kullanıyoruz, bir de seçtikleri siyasetçileri de bir şekilde yanımıza çeker, kullanırız mantığında, bağımsız milletvekili seçilmesini yasaklayın. Partisini satan milletvekilini veya parti genel başkanını başka partiye geçmesini engelleyecek yasa çıkarsanıza.

Madem şereften, haysiyetten, namustan bahsediliyor… Seçilmiş Numan Kurtulmuş, ahlaksız diye biliyor kendisini seçen halkına. Önce Saadet Partisi’ni bıraktı. Ardından genel başkanı olduğu Has Parti’yi bırakıp geldi. AKP’de kuruldu güzel bir koltuğa,  bir anda sistemin adamı oldu ve vatandaşa ahlaksız diyor. 

Bakalım iktidar elden gidince nasıl çıkacak insanların içine. Şimdi de; “Sokağa sakın çıkmayın ha. Katar-Cumhur İttifakı olarak gideceğiniz yere kadar kovalarız.” deniyor. Selahattin Demirtaş neden hapiste sizce? Halkı isyana teşvik etme söylemleri yüzünden, onca insan öldü diye hakkında dava açıldı ve hapiste. Bu söylemler bence daha ağır söylemler. Yüzde 50’yi sokağa dökerim diyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Horoz mu dövüştürüyoruz! Kölelik,  padişahlık mı gelmiş haberimiz yok?

Yıllardır Filistin, Arakan, Suriye, Mısır, Uygur, Rabia diyen sokakta, izinsiz, müsaadesiz sokaktalar. Kimin için? “Herkes için çıkarsın sokağa, aç kalırsan çıkamazsın” deniyor. Dolardan çarpılırsan protesto yasak. Kandırılırsan “ Sakın ha bak, Cumhur İttifakı ile döveriz sizi…” 

15 Temmuz’u unutunuz mu?

Dikkatinizi çekerim, 15 Temmuz’da, Ergenekon’dan hapse koyduğunuz asker, polis sokağa çıktı ve memleketin şerefini korudu. Sanıyorsunuz üç beş tane, maaş bağladığınız cami ve dergahtakiler mi çıktı? Hepsi saklanmıştı. Hepimiz çıktıktan sonra göründüler. Gördük bunların hepsini. Vatandaş top yekün sokağa çıkınca saklananlar çıktı ortaya.

Hainlerle ve açlıkla terbiye ettiğiniz insanları karıştırmayın.


1604

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER