Veliler çocuklarını okuldan almaya başladı

05.10.2017         

Çanakkale'de depreme dayanıksız olduğu belirtilerek ani bir şekilde yıkım kararı alınan Nedime Hanım Meslek Lisesi'nde, veliler farklı çözüm yolları aramaya devam ediyor. Okulda eğitim gören birçok öğrencinin velisi, çocuklarının belirsiz süreçten etkilenmemesi için kayıtlarını başka bir okula aldırmaya başladı.

 Nedime Hanım Meslek Lisesi`ndeki eğitim süreci sancılı bir şekilde devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda veliler ve öğrenciler kendi aralarında topladığı imzaları Çanakkale Valiliği`ne teslim etmiş ve şehir merkezinde başka bir okula nakillerini istemişti.  Depreme dayanıksız olduğu belirtilerek ani bir şekilde yıkım kararı alınan Nedime Hanım Meslek Lisesi`nde, öğrencilerinin mağdur olacağını söyleyen veliler, “Herhangi bir geri dönüş yok, valilikten bilgilendirme yok. Bu aslında zor bir karar. Çünkü şehir içinde tayin edilecek başka bir okul kalmadı. Umudumuzu biraz kaybettik ama yine de yetkililerden gelecek açıklamayı bekliyoruz. Bu sırada okulda öğrenci kaybı çoğaldı. Veliler sorunları çözmek için yeni yöntemler arıyorlar. Süreç belirsiz ve çocuklar bu konudan çok fazla etkileniyorlar. Şehir içinde bir okul bizim için hem maddi hem de manevi anlamda çok iyi olur” dediler.

 
Atölye derslerinin durumu da belirsiz! 
Öte yandan Nedime Hanım Meslek Lisesi`nde uygulamalı derslerin olduğunu söyleyen veliler, bu konuda da belirsizliklerin yaşandığını dile getirdiler. Kepez’deki okulun uygun şartlara getirilmeye çalışıldığını söyleyen veliler; “Bizim mevcut okulumuzda uygulamalı derslerimiz var. Atölyelerin taşınmayacağı söyleniyor. Böyle olursa öğrenciler uygulamalı dersi nasıl alacaklar. Bir sene boyunca ne yapacaklar. Bir sene kayıp olacak. Kepez’deki okul uygun hale getirilmeye çalışıyorlar. Kepeze gitme niyetimiz yok aslında. Bekliyoruz. Herkes merakta veliler, meraklı bir şekilde bekliyor. Vali içinde zor bir durum. Yıkım kararını halen göremiyoruz. Direnişimizi ancak bizlere gösterilecek gerçek bir yıkım kararı durdurabilir. Sonuçta kimse çocuğunu yıkılacak bir okulda tutmak istemez. Bizden sonra okulun yıkılmayacak olması da bizim için sıkıntı” diyerek açıklama yaptılar.
(Şebnem Özer)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER