Veliler yıkım kararını görmek istiyor

06.10.2017         

Çanakkale'de depreme dayanıksız olduğu belirtilerek ani bir şekilde yıkım kararı alınan Nedime Hanım Meslek Lisesi'nde, veliler yıkım kararını görmek istiyor. Okulun yıkılmayacağını iddia eden veliler, sorunun çözümü için adli mercilere başvurmaya hazırlanıyor.

 Nedime Hanım Meslek Lisesi’ndeki eğitim süreci belirsizliği korurken, velilerden bir tepki daha geldi. Okulun yıkılmayacağını İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasına dönüştürüleceğini iddia eden veliler, yıkım kararının kendilerine gösterilmesini talep ediyor. Yakın zamanda konuyu Çanakkale Valiliği’ne ilettiğini belirten veliler, okulun yıkım kararının asılsız olduğunu belirterek; “Okulun yıkım kararını görmedik ve bizlere gösterilmeyeceği söylendi. Aynı şekilde bu durumdan okulun haberi de bulunmuyor. Belirsiz süreçten dolayı ne yapacağımızı bilemiyoruz. Okulda nakil olan öğrencilerin sayısı her geçen gün artıyor. Ama onlarda başka okul bulmakta zorlanıyor. Tüm okullar dolmuş durumda. Bu okul eğer keyfi bir şekilde boşaltılıyorsa, bunun bir cevabını bekliyoruz. Konuyu yargıya taşıyacağız. Böylelikle daha sağlıklı bir cevap alacağız. Bize son söylenen Kepez’de alt yapısı tamamlanmayan bir okula nakledileceğimizdi. O okulda uygulamalı dersler görülmeyeceği söylendi. Çünkü Nedime Hanım’daki atölyeler o okula taşınmayacakmış. Nereden bakarsanız tutarsız bir olayla karşı karşıyayız” dediler. 

 
“Servis ve yemekten ücretsiz olarak faydalanmak istiyoruz”
Öte yandan yakın zamanda taşınan diğer bir okul Ömer Mart Ortaokulu’nda, öğrencilere servis ve yemek konusunda yardım edildiğini söyleyen veliler, “Böyle bir durumun olduğu söylendi. Bize yıkım kararını gösterdikleri zaman, tabii ki bizde yıkılacak bir okulda öğrencilerimizi tutmak istemeyiz. Aynı diğer okula sağlandığı gibi bize de ücretsiz bir şekilde servis ve yemek olaylarında yardım yapılmasını istiyoruz. Okulumuzdaki belirsiz sürecin ise bir an önce tamamlanmasını istiyoruz” diyerek tepki gösterdiler. 
(Şebnem Özer)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER