Y.Çanspor şiddet mağduru

13.02.2018         

Çanakkale'nin BAL takımı Yeni Çanspor İstanbul deplasmanında Sultangazispor futbolcu ve taraftarlarının fiili saldırısı ile sarsıldı.

 Yeni Çanspor, İstanbul’da oynadığı Sultangazi maçında rakibiyle 2-2 berabere kalarak, altın değerinde 1 puan aldı. Ancak, maçtan sonra Sultangazi futbolcu ve taraftarlarının fiili saldırısına maruz kaldı. Çıkan arbedede Yeni Çansporlu oyuncuların yaralandıkları görüldü.  Olaylar güçlükle yatıştırıldı. Hakem ve Gözlemci raporları, karar alınmak üzere Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu’na gönderildi. Yeni Çanspor yönetimi de çıkan olayları bir rapor halinde Futbol Federasyonu Başkanlığına gönderdi. Müsabakanın bittiği sonuçla 2-2 tescil edileceği sanılırken, ev sahibi takıma yaptırım uygulanması bekleniyor.  Yeni Çanspor Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Amuca müsabakanın ardından yaptığı açıklamada  şöyle konuştu. “Ülke olarak birlik ve beraberliğe en çok İhtiyacımız olan şu günlerde centilmence olması gereken bir müsabakada, Çansporumuz futbol terörüne maruz kalmıştır. Sporcularımıza, İstanbul Sultangazispor deplasmanında yapılan çirkin ve hain saldırıyı kınıyoruz. Saldırganların hak ettikleri cezayı almaları İçin yasal sürecin en yakın takipçisi olacağız. Çanspor yalnız değildir.”

 
Bigaspor puan kaybetti
Yeni Çanspor İstanbul’da Sultangazi ile 2-2 berabere kalırken, Bigaspor İlyas Bayram Stadı’nda karşılaştığı Çıksalınspor ile 0-0 berabere kaldı. 18 Şubat 2018 Pazar günü saat 14.00’de oynanacak maçlarda Yeni Çanspor Gaziosmanpaşa’yı konuk ederken, Bigaspor Yalova deplasmanında lider Altınova Belediyespor’un misafiri olacak.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

AKP adaylarını açıklıyor
11.01.2019    954
CHP'de işlem tamam!
14.01.2019    903