YETTİ GARİ

20.10.2014                         Her gün bal-börek yeseniz aynı ismi, aynı gösteriyi izleseniz, radyo televizyonu açtığınızda bozuk plak gibi aynı kişiyi dinleseniz, bir gün yetti gari deyip çınınız pırasa yemeyi, aynı kişileri görmeyi, ayrı şeyler dinlemeyi arzular.
                Dinimizin lideri Hazreti Muhammed dahi adını unutulmaması için tüm Müslüman ülkelerinde 5 vakit ezan çağrısında 2 kez isminin anılmasını sağlamış, bugün iletişimteknolojisi her an ulaşabileceğiniz haberleşmeye ulaştığından, hersaatbaşı radyo televizyonlarda son 12 yıldır aynı kişininadıyla yatıpkalkmaktan bıkkınlık geldi, yettigari.
                Gördüğünüz gibi dinimizi politikayaalet etmek son 12 yılda meyvelerini verdi. 1950 D.P. iktidarıyla Türkçeezanın, Arapçaokunması 1951 de Atatürkanıtlarına saldırıyla başladı. MustafaKemalAtatürk’e saldırma cesareti gösteremeyen o günün yöneticileri ve örgütleri İsmetİnönü’yü hedef aldılar. Bugünün yöneticileri gibi Müslümanhalkımızın bir kesiminin diniduygularını istismar ederek iktidarı ele geçirip kendilerini sabıkbaşbakan dedirtmek yemini ederek, iktidarda kalmak için heryolu denediler, ama sonları maalesef hüsran, acı, gözyaşı oldu.
                1950 den itibaren 64 yıl geçti. C.H.P. askeri müdahalelerden sonra tekrar demokrasiye, özgürlüklere, laik cumhuriyete dönülmesi için büyük özveriyle çok kısa sürelerle 3 kez yarım yamalak iktidar olsa da, yöne dini, siyasete alet eden ustalarca iktidardan uzaklaştırıldı, bugünlere geldi.
                Dini, mezhepçiliği, dili, cemaatçiliği, ırkçılığı, siyasete alet eden Müslüman ülkelerin yaşadıkları eza, cefa, ölüm, bizlere ders olamıyorsa, çekiverin kuyruğunu gitsin.
                Yalnız ülkemizde Allah’a şükürler olsun ki, tüm kışkırtma, geri zekâlılıklara, kültürsüzlük teşvik ve kumpaslarına rağmen çağdaş kültürlü, çağı yakalamış, başarılı beyazyakalı bir sınıf yetişti. Onların sayesinde Ortadoğu bataklığına balıklama dalamıyoruz, yoksa halimiz harap bahtımız temelli kararırdı.
                Ülkemizdeki olayları, paralel devlet, pensilvanya, gezilobisi, yabancı parmağı, faiz lobisi, haşhaşiler, hele hele C.H.P. ve M.H.P nin yaptırdığına inanıyorsanız hemen bir ruh doktoruna gidiniz, biraz zor şifa bulursunuz ama, Allah’tan umutkesilmez.
                Hoşçakalınız .

979

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun