YILIN EN İYİ MİLLETVEKİLİNDEN YILIN EN İYİ DÖNܪ܅

01.03.2016         canakkalememleket@gmail.com

AKP İstanbul Milletvekilliği yaptı. Daha sonra 1 Haziran 2015 seçimlerinde Çanakkale’den AKP Milletvekili 1. sıra adayı gösterildi ve kazandı. 1 Kasım 2015 seçimlerinde yine Çanakkale’den 1 sıra milletvekili adayı gösterildi ve yine kazandı. Ankara’ya Çanakkale’yi temsilen giden 4 vekilden biri oldu. Ankara’da kısa ısınma turlarından sonra AKP Grup Başkanvekili oldu. O isim Bülent Turan.

 
 
Turan,  Buhara Medya Grup her yıl düzenlediği Yılın En’leri ödül töreninde kürsüye çıkarak yılın en iyi milletvekili ödülünü aldı.
Turan, ödülünü aldıktan sonra yaptığı ‘anlamlı’ konuşmasının sonunda , “milli şuurun başkenti olan Çanakkalemizin milletvekiliyken bu ödüle layık görülmüş olmak ayrı bir gurur vesilesi benim için. Bu ödülün esas sahibi de Çanakkale halkıdır. Buradan onlara da teşekkür ederim" dedi.
Çanakkale yerel basının büyük ilgi gösterdiği, her gün manşetlere taşıdığı Bülent Turan’ın ‘yılın milletvekili’ ödülünü alması doğaldı. 
Bülent Turan varken başka kim yılın milletvekili ödülünü alabilirdi ki…
Çanakkale O’nunla gurur duydu…
Kolay mı öyle yılın milletvekili olmak…
Bana göre, zaten yılın milletvekili olacağı gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül’ün Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararla tahliye olmasından sonra yaptığı açıklamadan belliydi.
Tahliye için `sevindirici bir haber` diyen AKP Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili  Bülent Turan açık ve net bir şekilde ‘demokrat’ olduğunu da ortaya koydu.
Ne de olsa yılın milletvekili…
Ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan,  Can Dündar ve Erdem Gül hakkındaki Anayasa Mahkemesi kararı için "Tanımıyorum, saygı duymuyorum" şeklinde bir açıklama yaptı.
O açıklamadan önce zaten Bülent Turan yılın milletvekili seçilmişti.
Buhara Medya Turan’ı yılın milletvekili olarak değerlendirmiş ve ödülünü vermişti.
 Ödül geri alınacak değildi ya…
Tahliye için `sevindirici bir haber` diyen AKP Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili  Bülent Turan(Yılın Milletvekili) ‘başarılı’ bir u dönüşü ile bu kez  Meclis Genel Kurulu`nda yaptığı açıklamada  Anayasa Mahkemesi`ni eleştirerek `yetki gaspı` yapmakla suçladı.
Olsun o yılın milletvekili….
Hayırlı olsun…

4195

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun