Yangında hayatını kaybeden Göktepe anıldı

28.07.2020         

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile Çanakkale Bisiklet Platformu, orman yangınlarında şehit düşen Talat Göktepe ile yine şehit düşen 116 orman çalışanı için anma etkinliği düzenlendi. Etkinlikte konuşan Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, "Bölge müdürümüz ve 116 orman şehidimiz, sizleri unutmayacağız, kalplerimizde ve tüm fidanlarda yaşıyorsunuz. Sizleri ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz" dedi.

 Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ve Çanakkale Bisiklet Platformu, orman yangınlarında şehit düşen çalışanlar ve 1994 yılında yine bir orman yangını ile mücadele sırasında yaşamını yitiren Çanakkale Orman Bölge Müdürü Talat Göktepe için anma etkinliği düzenledi. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkında 25 Temmuz 1994 tarihinde başlayan ve 57 saat süren orman yangınında şehit düşen dönemin Çanakkale Orman Bölge Müdürü Talat Göktepe anısına düzenlenen törene katılım oldukça yüksekti. Törende konuşan Bölge Müdürü Enver Demirci, “Çanakkale Şehitlerimizin canlarını vererek kurtardığı bu topraklardaki ormanlarımızın, yangınlardan zarar görmemesi için Orman Genel Müdürlüğü olarak bugüne kadar 116 çalışanımızı şehit verdik. Meslek büyüğümüz Talat Göktepe’yi şuanda bulunduğumuz noktada orman yangınıyla mücadele ederken kaybettik. Tüm canlıların yaşam alanı olan ormanlarımızın yanmaması için hayatını veren bölge müdürümüz ve 116 orman şehidimiz, sizleri unutmayacağız, kalplerimizde ve tüm fidanlarda yaşıyorsunuz. Sizleri ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

 

“Bu anlamlı turu covid nedeniyle küçük bir ekiple düzenlemek zorunda kaldık”

Çanakkale Bisiklet Platformu adına konuşma yapan Can Düzdaş ise; “Bugün burada 25 Temmuz 1994 tarihinde çıkan ve yaklaşık 4000 hektarlık alanı etkileyen yangında şehit olan Talat Göktepe`yi anmak için buradayız. Bu organizasyonda bizlere karşı desteklerini esirgemeyen Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü`ne teşekkürlerimizi sunarız. Bizler bu anlamlı turu bu sene virüs sebebiyle küçük bir ekip ile düzenleme durumunda kaldık ancak önümüzdeki senelerde bu anma etkinliğini daha büyük kitlelerle gerçekleştirerek gelecek nesillere aktarmak istiyoruz. Bu anma etkinliğini yaparken dikkat çekmek istediğimiz bir diğer nokta da son dönemde ülkemizde olan yangınlara dikkat çekmek ve farkındalık yaratmaktır. Buradan tüm vatandaşlarımıza da ormanlarımıza sahip çıkmaları konusunda mesaj göndermek istiyoruz. Ormanlarımızın yanmaması için hayatını veren Orman Bölge Müdürümüz ve 116 orman şehidimizi saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

(Atilla Akın)

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Promosyon sorunu çözülüyor
23.11.2022    760