Yaşamak için ölüme gittiler

16.05.2018         

Mülteci ölüm haberlerine bir yenisi daha eklendi. Ayvacık'ta mültecileri taşıyan teknenin batması sonucu 2'si çocuk 7 kişi hayatını kaybetti.

 Suriye’de yaşanan savaş sonrası binlerce mültecinin ölüm yolculuğu devam ediyor. Son olarak Çanakkale’den Yunanistan’ı Midilli Adası’na gitmeye çalışan teknenin batması ile 2’si çocuk 7 kişi hayatını kaybetti. 13 kişinin kurtarıldığı belirtilirken, kurtarma çalışmalarının sürdüğü açıklandı. 

Olayın Ayvacık ilçesinin Babakale Limanı açıklarında saat 23.00 sıralarında yaşandığı ifade edildi. Fiber tekneye,  taşıma sınırının çok üstünde kişinin binmesi sonucu battığı belirtildi. Çevrede bulunan balıkçıların yaşanan olayı görerek müdahale etmesi sonucu teknede bulunan 13 kişinin kurtarıldığı belirtildi. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edilirken, denizden çıkarılan 2’si çocuk 7 kişinin cenazesi Babakale Limanı`na getirildi. Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın bir helikopterinin havadan, bir arama kurtarma gemisi ile botların ise denizden arama kurtarma çalışmalarını sürdürdüğü açıklandı.
(Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER