Yazıklar olsun!

09.10.2017         mail@canakkaleolay.com

Utanın, İzlanda'nın nüfusu 334 bin. Türkiye'nin sporcu adedi 660 bin. Bu takıma, hem de Türkiye'de 3-0 yeniliyorsunuz. Bu sonuç sizin gibi futbol fukaralarına yakışır.

 Artık, açık konuşmanın zamanı geldi. Yıldırım Demirören, Fatih Terim, Lucescu , Arda Turan ve bazı yandaş futbolcu arkadaşları Türk Milli Takımı’nın sonunu getirdi.. Bir Federasyon Başkanı düşünün ki, icazetle göreve getirilmiş, gelirken Beşiktaş’ı 100 Trilyon borçlandırmış. Bu zat, kendisini özellikle teknik açıdan kurtarsın diye paragöz Fatih Terim’e hiç kimsenin kabul edemeyeceği ‘Türkiye Futbol Direktörü’ ünvanını vererek, Ay-Yıldızlı Takımın başına atamış. Bu çok bilmiş hoca da Süper Lig kulüplerine 14 yabancı kontenjanı tanıyarak, Türk futbolunun canına ot tıkamış. Egosu tavan yapan Terim, primler konusunda futbolcular arasına nifak sokmuş. İstediği oyunculara prim verdirtmiş, dilemediği futbolcuları primden yoksun bırakmış. Demirören buna sadece seyirci kalmış. Kebapçı Selahattin’den damatlarıyla birlikte dayak yiyen Fatih Terim, Milli Takıma prestij kaybettirince aforoz edilmiş, Başarılı Türk Teknik Direktörler dururken, yerine 4 maçlığına Rumen Lucescu getirilmiş. Hem de ona talip olan Galatasaray’ın elinden alınarak, 72’lik ihtiyara tam 8 Trilyon ödenmiş.Türk Futbolunu tanımayan bu zavallı yaşlı Rumen inanılmaz hatalar sonucu kurduğu kadrolarla hayal kırıklığı yaratmış. Yetmemiş, Federasyon Başkanı’na küfür eden ve gazeteci Bilal Meşe’yi sırtında Milli forması varken tartaklayan Arda Turan’ın İspanya’da ayağına kadar giderek, sözüm onu Barış elçiliği yapmış.

 Türkiye’de futbolun çöküşüne seyirci kalan Yıldırım Demirören, sporun kardeşlik, centilmenlik ve dostluk öğelerini göz ardı ederek, kulüpler arasında haksız  rekabet, husumet, hatta kavga ortamı oluşmasına neden olmuş, Türk futbolunu çifte standartlarla yöneterek, bugün gelinen hazin sonda 1 numaralı sorumlu olmuş. Demirören’in bu müesseseden istifa etmesi yetmez. Onu, ‘Görevini ihmal edip, kötüye kullandı’ suçlamasıyla kurulacak bir spor şurasında yargılamak gerekir.

9143
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Okul servislerine zam geldi!!!
06.08.2022    679
Akıl almaz kumpas!
10.08.2022    608