Yeniceli şehidin babası için Erkek'ten TBMM'ye önerge

19.05.2017         

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Yeniceli şehit Ali Bozkurt için TBMM'ye soru önergesi verdi. Önergenin, şehidin babası Hüseyin Bozkurt'un Yenice İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nde geçici görevlendirme talebine uygun cevap verilmediği gerekçesi ile dönemin Bakanı Veysi Eroğlu'nun cevaplandırması istemi ile verdiliği açıklandı...

 2012 yılında Hakkari’de şehit olan Yeniceli Ali Bozkurt’un ailesinin yaşadığı sorunlardan haberdar olan CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, konuyu TBMM gündemine taşıdı. Şehit Ali Bozkurt’un annesinin kanser hastalığına yakalandığı ve babasının hem çalışmaya devam etmek hem de eşinin tedavisi için geçici görevlendirmesinin Bakanlıkça red edildiğini öğrenen Milletvekili Erkek, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysi Eroğlu tarafından cevaplandırılması istemi ile soru önergesi verdiği açıklandı. Şehit Ali Bozkurt’un annesi ise kanser hastalığına yakalandı. Çanakkale Yenice Orman İşletme Müdürlüğünde görevli Hüseyin Bozkurt, bir yandan çalışmaya ve evini geçindirmeye devam ederken; diğer yandan kansere yakalanan eşinin tedavisi ile ilgilenmeye başladı. Kanser hastası eşini tedavi ettirmek için çaba harcayan şehit babası Hüseyin Bozkurt, eşinin hastalığı nedeniyle kendisine bakması ve sürekli hastaneye götürmesi söz konusu olduğu için Yenice İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünde geçici görevlendirme talebinde bulundu.

 
Bakanlık talebi reddetti
Şehit babası Hüseyin Bozkurt’un talebi hem çalıştığı kurum müdürlüğünce, hem Yenice Kaymakamlığınca hem de Çanakkale Valiliğinde uygun görüldü. Geçici görevlendirme talebi Veysi  Eroğlu’nun bakanlığını yaptığı Orman ve Su İşleri Bakanlığına bildirildi ama talebe uygun cevap verilmedi. Şehit ailesinin yaşadığı zor durumdan CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek haberdar oldu. Acılı ile temas kuran Muharrem Erkek, gereken girişimlerde bulunmak üzere harekete geçti ve konuyu TBMM gündemine verdiği soru önergesi ile taşıdı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysi Eroğlu tarafından cevaplandırılması istemiyle meclise soru önergesi veren Muharrem Erkek soru önergesinde; “15 Temmuz şehitlerinin ailelerine sağlanan olanaklar neden diğer şehit ve gazi ailelerine de sağlanmıyor?” sorusunu yöneltti. 
(Zeynep Kocaman)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER