Yerel ligler cumartesi

14.03.2019         

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'ncü Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde, Futbol'un Amatör Ligleri'nde tarih değişikliğine gidildi.

Çanakkale Deniz Zaferi kutlamalarının sağlıklı bir ortamda geçmesi için İl Spor Güvenlik Kurulu bir dizi kararlar aldı.  Buna göre; 17 ve 18 Mart 2019 tarihlerinde merkez, ilçe ve beldelerde yerel futbol maçları yapılmayacak.  Bu durumu değerlendiren Hayrettin Acar başkanlığındaki İl Tertip Kurulu  Çanakkale’de Amatör Küme müsabakalarının büyük bölümünü 16 Mart 2019 cumartesi gününe aldı.  Müsabaka yoğunluğu nedeniyle bazı maçları hafta arasına kaydıran Tertip Kurulu; Süper Amatör, 1.Amatör, 2.Amatör, U-19, U-16, U-14 ve U-13 ligleri karşılaşmalarının gün ve saatlerini belirledi.  Çanakkale hakemlerinin yöneteceği maçları, sporun vazgeçilmez unsuru olan kulüpler, değişik kategorilerde mücadele verdikleri takımlarını sahalara Antrenörleri marifetiyle çıkaracak.  16 Mart 2019 cumartesi günü değişik sahalarda oynanacak Süper Amatör Lig maçlarının tümü kritik olup, oldukça önem taşıyor. Geliboluspor, Bozcaadaspor ve Yeni Çanspor’un Şampiyonluk hedefleri yanında Küçükkuyu Gençlerbirliği, Kepezspor ve Yenicespor’un ligde tutunma mücadeleleri vermeleri karşılaşmaların tamamının zorluk seviyesini yükseltiyor.10 Kulüp takımının yer aldığı Çanakkale 1.Amatör Lig’de ise normal sezonun heyecanı kayboldu. Bitime 1 hafta kala;  Gümüçayspor Şampiyon olup, Süper Amatör Lig’e çıktı.  Barbarosspor, Güneylispor, Hastanebayırıspor ve Arslancaspor ikinci bir şansa sahip olarak, Play-Off grubuna yükseldi. Önümüzdeki hafta oynanacak Play-Off’larda yarı final ve final heyecanı yaşanacak.  Saraycıkspor ise 1.Amatör lig’e veda edip, 2.Amatör’e düştü. 

Yusuf Sonkurt
 
MÜSABAKA PROGRAMI
SÜPER AMATÖR LİG
TARİH GÜN SAAT 1.TAKIM 2.TAKIM STAD
16.03.2019 Cumartesi 13:00 ÇANAKKALESPOR FK KEPEZSPOR              18 MART SUNİ ÇİM
16.03.2019 Cumartesi 13:00 BOZCAADASPOR YENİCESPOR            BOZCAADA 20 EYLÜL
16.03.2019 Cumartesi 14:00 YENİ ÇANSPOR GÖKÇEADASPOR        ÇAN İBRAHİM BODUR
16.03.2019 Cumartesi 14:00 KÜÇÜKKUYU GENÇLERBİRLİĞİ KARABİGA BLD.GENÇLİKSPOR KÜÇÜKKUYU BELDE
16.03.2019 Cumartesi 14:30 GELİBOLUSPOR EZİNESPOR G.BOLU MEHMETÇİK
 
1. AMATÖR LİG
TARİH GÜN SAAT 1.TAKIM 2.TAKIM STAD
16.03.2019 Cumartesi 15:00 Ç.BARBARAOSSPOR ARSLANCASPOR 18 MART SUNİ ÇİM
16.03.2019 Cumartesi 16:30 GÜNEYLİSPOR GÜMÜŞÇAYSPOR G.BOLU MEHMETÇİK
20.03.2019 Çarşamba 17:00 HASTANEBAYIRISPOR DÜMREKSPOR 18 MART SUNİ ÇİM
 
2. AMATÖR LİG  A GRUBU
TARİH GÜN SAAT 1.TAKIM 2.TAKIM STAD
16.03.2019 Cumartesi 17:00 Ç.KALE ESENLER GENÇLİKSPOR ÇANAKKALE GENÇ 1915 SPOR 18 MART SUNİ ÇİM
19.03.2019 Salı 17:00 ÇANAKKALE 18 MART 1915 SPOR ATATÜRK MAH.UMUT GENÇLİK 18 MART SUNİ ÇİM
 
2. AMATÖR LİG  B GRUBU
TARİH GÜN SAAT 1.TAKIM 2.TAKIM STAD
16.03.2019 Cumartesi 12:00 EVREŞESPOR  BOLAYIR GENÇLİKSPOR G.BOLU MEHMETÇİK
16.03.2019 Cumartesi 14:00 BİGA KAVAKLIK GENÇLİKSPOR KAVAKKÖY BELEDİYESPOR BİGA İLYAS BAYRAM
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER