Yerel medya yarışması gazeteci Cambaz adına yapılacak

12.01.2017         

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından yerel gazeteciliğe katkı sunmak amacı ile geleneksel olarak gerçekleştirilen "Yerel Medya Özendirme Yarışması" bu yıl 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşamını yitiren gazeteci Mustafa Cambaz anısına gerçekleştirilecek.

 Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 30’uncusu gerçekleştirilecek olan “Yerel Medya Özendirme Yarışması”nın 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşamını yitiren gazeteci Mustafa Cambaz anısına gerçekleştirileceği belirtildi. Yerel gazeteciliği desteklemek amacı ile geleneksel olarak gerçekleştirilen “Yerel Medya Özendirme Yarışması” hakkında Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), yerel medyanın gelişimine katkı sağlamak ve basında kaliteyi yükseltmek amacıyla geleneksel olarak düzenlediği ‘Yerel Medya Özendirme Yarışması’nın 30’uncusu bu sene 15 Temmuz demokrasi şehidi gazeteci Mustafa Cambaz anısına düzenlenecektir. Yeni Şafak gazetesi foto muhabiri şehit Cambaz adına haber fotoğrafı kategorisinde bu yıl için özel bir ödül verilecektir.  ‘15 Temmuz’u En İyi Anlatan Fotoğraf’ın sahibi birincilikle eş değer olan Mustafa Cambaz Özel Ödülü’nü alacaktır. Yarışmaya başvurular 16- 31 Ocak 2017 tarihleri arasında yarışmanın internet sitesinden yapılacaktır. Birinciler 3 bin TL, ikinciler 2 bin TL ve üçüncüler bin 500 TL ile ödüllendirileceklerdir” ifadeleri kullanıldı. 

 
Yarışma kategorileri:
Gazete ve dergi kategorisinde; Yerel Haber Dalı, Köşe Yazısı Dalı, Mizanpaj Dalı, Araştırma Dalı, Röportaj Dalı, Haber Fotoğrafı Dalı, 15 Temmuz’u En İyi Anlatan Fotoğraf Dalı. Televizyon kategorisinde; Televizyon Haberi Dalı. Radyo kategorisinde; Radyo Haber Programı Dalı. İnternet kategorisinde; Yerel İnternet Haber Sitesi Dalı, Yerel İnternet Haberi Dalı.
 
Genel başvuru şartları:
Adayların profesyonel medya mensupları olması gereklidir. Her bir eser için eser sahibi olarak en fazla dört kişi başvuruda bulunabilir. Ödüller eser başına verilecektir. Her aday, yarışmaya en fazla iki (2) dalda, birer eser ile katılabilecektir. Gazete ve Dergi tek bir kategori olarak nitelendirilmiştir (Örnek: Gazete Haberi dalında başvuranlar, Dergi Haberi alanında ikinci bir başvuru yapamazlar). Aynı eserle iki dalda başvuru yapılamaz.  Çalışmaların 01.01.2016-31.12.2016 tarihleri arasında profesyonel yayın organında Türkçe yayımlanmış olması gereklidir. Adaylar yarışmaya yarışmanın internet sitesinden başvuracaklardır. Yarışmaya yerel ve/veya bölgesel yayın yapan medya organlarında çalışan kişiler başvurabilir. Yaygın medya organlarının yerel medya ayaklarında çalışan kişiler yarışmaya başvuramazlar. Yarışmaya sadece eser sahipleri katılabilir. Eser sahipleri yerine farklı kişilerin başvuru yapması halinde başvurular geçersiz sayılacaktır. Aynı haberle birden fazla dalda başvuru yapılması yasaktır. Yarışma sonuçları, 2017 yılı Mart ayında Genel Müdürlüğümüzün web sayfasında (byegm.gov.tr) ve yarışmanın web sitesinde yayımlanacak, dereceye giren medya mensuplarıyla iletişime geçilerek bildirilecektir. Eser sahibi sonuç beklediği başka bir yarışmaya başvurduğu eserle katılamaz. Başka bir yarışmada ödül almış çalışmalar kabul edilmeyecektir. Böyle bir durumda ödül iptal edilecektir.  Eser sahipleri yarışma sonuçlanana kadar herhangi bir başka yarışmaya aynı eserle başvuru yapamayacaklardır. İstenilen belge ve bilgilerin eksik olması halinde başvuru geçersiz sayılacaktır. 
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER