Yıldız "Adaylarımız önümüzdeki günlerde Genel Merkez tarafından açıklanacak"

28.12.2018         

AKP Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, gazetemiz Çanakkale OLAY'a seçim sürecini ve AKP'nin ilçe, belde ve merkez adaylarını değerlendirdi. Açıklamasında her bir ilçe ve belde adayını belirlemek için titizlikle çalışıldığının altını çizen Yıldız; "Çalışma ve müzakereler sonucunda oluşan liste önümüzdeki günlerde Genel Merkezimiz tarafından açıklanacak" dedi.

 AKP Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, AKP’nin seçim sürecinde izleyeceği seçim politikasını, ilçe, belde ve merkez adaylarını gazetemiz Çanakkale OLAY’a değerlendirdi. AKP Genel Merkez’inde teşkilat, seçim işleri ve yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılarıyla birlikte toplantılar yaptıklarını söyleyen Yıldız, her bir belediye başkanı aday adayını tek tek değerlendirdiklerini belirtti. Yıldız, AKP Çanakkale Belediye Başkanı adayı Ayhan Gider’in Çanakkaleliler tarafından teveccühle karşılanmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. AKP İl Başkanı Yıldız; “İlçe ve belde belediye başkan adaylarımızı belirlemek için uzun süredir titizlikle çalışıyoruz. Bu kapsamda hem anket hem de saha çalışmaları yaptık. Ayrıca ilk kez uygulanan elektronik temayül yöntemiyle tüm iller ile eş zamanlı olarak teşkilat temayülü gerçekleştirdik. Yine Ankara’da AK Parti Genel Merkez’inde Teşkilat, Seçim İşleri ve Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılarımızla toplantılar gerçekleştirerek, her bir belediye başkanı aday adayımızı tek tek değerlendirdik. Bu toplantılarda, hem İl başkanı olarak ben, hem de milletvekillerimiz, il yerel yönetimler başkanımız, İl kadın ve gençlik kolu başkanlarımız, ilçe ve belde başkanlarımız şahsen belediye başkan aday adayları ile ilgili değerlendirmede bulundular, görüşlerini beyan ettiler” dedi. 

 
“Merkez için seçim kampanyası sürecini hızla sürdürüyoruz”
Çalışmalar ve müzakereler neticesinde oluşan listenin önümüzdeki günlerde Genel Merkez tarafından kamuoyu ile paylaşılacağını belirten Yıldız; “Çanakkale merkezde toplumun her kesiminde, bir birinden farklı ideolojiye sahip kişilerce adayımız Ayhan Gider`e teveccüh gösterildiğini görmekten memnuniyet duyuyorum. Çanakkale`yi bize oy veren vermeyen tüm Çanakkalelilerle birlikte yönetme iddiamıza uygun iyi bir adayımız olduğunu düşünüyorum. Çanakkaleli hemşerilerimizin en iyi yönetime, en iyi belediyecilik hizmetlerine layık olduğu düşüncesiyle, seçim kampanyası öncesi çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Bu anlamda seçimi idare edecek olan İl Seçim Koordinasyon Merkezimizi kurduk ve başkanlığına da geçmiş dönem Merkez İlçe Başkanımız Sayın Hüseyin Babacanoğlu`nu getirdik. Çanakkale`yi seviyoruz. Huzurla ve mutlukla, kardeşçe yaşayacağımız bir Çanakkale için çalışıyoruz. Durmadan, yorulmadan seçim ile ilgili hazırlıklarımıza devam ediyoruz” dedi.
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER