Yıllar sonra yeniden Uskumru

11.09.2017         

Av yasağının 1 Eylül?de sona ermesi ile tezgâhları süsleyen balıklar göz doldururken, vatandaşlarda balığa rağbet etmeye başladı. Balıklarda çeşit artarken, fiyatlarında yarı yarıya düşmesi hem vatandaşların, hem de satıcıların yüzünü güldürdü. Balıkçılar, uskumrunun uzun zaman sonra tezgahlarda bu kadar bol olarak yerini aldığını söyledi.

 Av yasağı 1 Eylül itibari ile son buldu. Balıkçıların ağlarını yeniden atması ile tezgahlarda hemen her çeşit balık yerini alırken, fiyatlarda yarı yarıya düştü. Kurban bayramının hemen ardından düşen balık fiyatları vatandaşların yüzünü yeniden balık tezgahlarına çevirdi. Artan balık çeşidi ve yarı ayrıya düşen fiyatlar hem vatandaşların, hem de satıcıların yüzünü güldürdü. Kurban bayramının arifesi olması dolayısı ile bir süre satışların durgun geçtiğini ifade eden balıkçılar, bu hafta itibari ile vatandaşların balık tezgahlarına rağbet ettiğini belirtti.  Fiyatların daha düşeceğini açıklayan balıkçılar, sezonun ilk ağlarında uskumrunun uzun yıllar sonra  bun kadar bol çıktığını söyledi.

  
Fiyatlar yarı yarıya düştü
Uzun yıllar sonra uskumrunun bu kadar bol olmasının sevindirici olduğunu ifade eden balıkçılar, uskumrunun kilosunun 20-25 lira arasında satış gördüğünü ifade etti. Aynı zamanda yasak sonrası 25 liradan satış gören istavrit 10 liraya, yine 25 liradan satış gören sardalye 10 liraya kadar düşerken, palamut ise tanesi 10 liradan satışta. 
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER