Yöneticilere hakaretten tutuklama!

27.07.2017         

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Çanakkale Şubesi tarafından son aylarda birçok il ve ilçe yöneticilerinin Cumhurbaşkanı'na hakaret sebebi ile ertelemesiz hapis cezası alması ile ilgili olarak açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada; "AKP Genel Başkanının yasalarla eleştirilemez dokunulamaz, tartışılamaz kılınma çabası asla kabul edilemez` denildi...

 Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Çanakkale Şubesi tarafından son bir aylarda birçok il ve ilçe yöneticilerinin Cumhurbaşkanı’na hakaret sebebi ile ertelemesiz hapis cezası alması ile ilgili olarak açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “Özgürlük ve Dayanışma Partisi`nin birçok il ve ilçe yöneticisi son 1 ay içerisinde Cumhurbaşkanı`na hakaret sebebiyle ertelemesiz hapis cezası aldı. Yaşananlar karşısında açıklama yapan ÖDP, "AKP Genel Başkanının yasalarla eleştirilemez dokunulamaz, tartışılamaz kılınma çabası asla kabul edilemez" denildi. 

 
“Son bir ayda 2 tutuklama”
Son bir ay içerisinde il ve ilçe yöneticilerinin hakaret suçlaması ile hapis cezası aldığı belirtilen açıklamada; ``Cumhurbaşkanı`na hakaret`` suçlamasıyla birçok ÖDP İl ve İlçe yöneticisi son bir ay içerisinde ertelemesiz cezalar alarak `denetimli serbestlik hakkından yararlanmak üzere cezaevine girdi. Geçtiğimiz haftalarda Mersin`de dört ÖDP yöneticisinin kısa süreliğine cezaevine girmesinin ardından bugün bir hapis cezası da ÖDP Tokat İl Başkanı Önder Konuk`a geldi. Kaldı ki artık bir partinin genel başkanı olan kişinin, anayasada tarafsız olarak tanımlanan Cumhurbaşkanına ilişkin kanunlarla korunması da ayrı bir garabettir. AKP Genel Başkanı’nın yasalarla eleştirilemez, dokunulamaz, tartışılamaz kılınma çabası asla kabul edilemez" denildi. 
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER