Yüreklerimiz yanıyor

07.02.2019         

Ezine'de 2 Şubat tarihinde bindikleri araçla dere sularına kapılarak hayatını kaybeden gençlerden Mehmet Yalçın ve Ferhat Çil'in cenazeleri dün toprağa verildi. Binlerce Ezineli'nin katıldığı cenazede gözyaşları sel oldu.

Ezine’de, 2 Şubat Cumartesi günü, dere sularına kapılan ve içerisinde dört gencin olduğu araç, 4 Şubat akşamı bulunmuş, aracın içinde 3 gencin, (Batuhan Kızıl-17, Ferhat Çil-17, Mehmet Yalçın-16)  cansız bedenine ulaşılmıştı. Aracın ön sağ koltuğunda oturan ve camı açarak dışarı çıkmayı başaran (Barış Kurt-16) içinse arama çalışmaları devam ediyor. Çanakkale’yi yasa boğan olayda araçta bulunan 3 gençten Batuhan Kızıl dün, Ezine’de gözyaşları arasında toprağa verilmişti.  Hayatlarını kaybeden gençlerden Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi 1`inci sınıf öğrencisi Mehmet Yalçın (16) ve Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi 2`inci sınıf öğrencisi Ferhat Çil (17) dün, toprağa verildiler. Binlerce Ezineli’nin katıldığı cenazede göz yaşları sel oldu. Ezine Merkez Ulu Camiinde dün öğle namazına müteakip düzenlene cenaze törenine, Vali Orhan Tavlı, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek, CHP YDK üyesi Serdar Soydan, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Ferhat ve Mehmet`in yakınları ve okul arkadaşları katıldı. Cenaze töreni öncesi Ferhat Çil`in babası Murat Çil ile Mehmet Yalçın`ın babası Himmet Yalçın, taziye dileklerini kabul etti. Çil ve Yalçın ailesi ile yakınları başta olmak üzere, cenazede göz yaşları sel oldu. Ulu Camiinde Çanakkale Müftüsü Arif Gökce tarafından Ferhat Çil ve Mehmet Yalçın için ayrı ayrı öğle namazına müteakip cenaze namazı kıldırıldı. Namazın ardından Ferhat Çil ve Mehmet Yalçın`ın cenazeleri ilçe mezarlığına götürülerek, gözyaşları içerisinde defnedildiler.
 
Barış için aramalar devam ediyor
Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2`nci sınıf öğrencisi Barış Kurt`u (16) arama çalışmaları dün sabah saat 10.00 sularında yeniden başladı. Sahil Güvenlik ekibi, helikopterle dere yatağı üzerinde uçuş gerçekleştirerek arama yaparken, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, AFAD ve deniz polisi ekipleri ile DSİ`ye ait iş makineleriyle de dere yatağında Barış`a ulaşmak için çalışmalar sürdürülüyor. Otomobilin yerini tespit eden Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü`ne ait 3 boyutlu su altı görüntüleme cihazının, kayıp Barış Kurt`u bulmak için de kullanılacağı ifade edildi.      (Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER