Yurtdışı bursları yanlış öğrencilere mi veriliyor?

10.02.2022          Değerli Okurlarım;

Bu Ortadoğu ve aileleri nasıl getirdiler? Nasıl yerleştiler? Dünyanın başına nasıl bela oldular? Bunlar kim, kimin çocukları? İngilizlerin 200 yıllık projesi bunlar.

Nereden çıkartıyorsun diyebilirsiniz.

Yıllardır İsrail’e giriş çıkış yapan herhangi bir ülke vatandaşı Suudi Arabistan’a giremezdi. Şimdi ise tam tersi. Yeni genç Suudi prens, “İsrail’e mermi sıkan, cehennemde yanar.” diyor. Dinde güncelleme mi geldi Suudi Arabistan’da? Dünyanın artık dinlerle işi bitmiştir bence. Şimdi sakın bunu dinsizlikle algılamayın. Paran kadar Müslüman’sın veya Hıristiyan’sın…

Bir bakın etrafınızdaki zengin ve Müslüman ülkelerin prenslerine… Avrupa’ya nasıl para aktarıyorlar? Futbol kulüpleri, bitcoin, borsalar, oteller, silah sanayileri gibi alanlara inanılmaz paralar akıyor. İngiltere, Fransa ve İsviçre, İsrail’in etrafında çok güzel toplandılar. Aklı olan ülke, artık din değil, sanayi ve ağır silah sanayiye ağırlık verir. Bizim televizyon kanallarımıza bakın, Osmanlı dönemi ve öncesine ait filmlerle insanların beynini o taraflara yönlendiriyorlar. Hala din, iman edebiyatı bu filmlerde devam ediliyor. Bu Ortaçağ kafasını bırakalım.

Her ferdin elinde interneti olan akıllı telefonlar var. Bu telefonlar fotoğraf çekmek için üretilmedi. Adı üzerinde akıllı telefon. Bu akıllı telefonların içinde dünya var ve dünyada iyi veya kötü şeyleri görme imkanı var. Bırakın tik tokları. Gerçek haberlerin peşine düşün. Dinimiz bin beş yüz yıl önce girdi hayatımıza. Dinimizi, dilimizde okuyabilecek, anlayabilecek bir sistem kurun artık.

Arap dünyasında kan durmuyor, göz yaşı bitmiyor. Saddam ile başladı, Kaddafi ile bölünmeler başladı ve Beşar Esad ile devam ediyor. Arap fırıldağı devam ediyor tüm dünyada.

Hepsi yıllardır İsrail’i kötü göstererek, politikalarını belirledi, Türkiye de dahil. Madem tarihlerle yaşıyoruz, bütün peygamberler Yahudi topraklarında doğmuş ve vahiy hep bu halka gelmiştir. Bu bir İngiliz oyunu muydu? Yıllardır tüm Arap Yarımadası’nda, Yahudiler üzerine politikalar üretmişler. İslam dünyasına yeni bir vahiy mi geldi? Hepsi İsrail etrafında toplandılar. Önce başkent değişti, sonra etrafında toplandı bu paralı Araplar; Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan, Ürdün, Mısır ve gizli bazı Arap ülkeleri de var…

Netflix’de yayınlanan “The 100” diye bir dizi var. İzlemenizi tavsiye ederim. Tüm bölümlerini ve mümkünse iki defa izleyin. Dinlerle değil, ırklarla devam edecek dünya. Her millet, sadece kendi milleti için mücadele verecek. Gelecek dünya düzeni de aynen öyle olacak. Uzaya sahip olan, dünyaya düzen getirecek. Bunu alt yapısı yıllardır yapılıyor tüm küresel ülkelerde ve biz hala türbanla, dinle, imanla uğraştırılıyoruz. 2012 filmini hatırlayın. Tüm küresel ülkeler, vatandaşlarını alıyor gemilere. Türk gemisi yoktu, bayrağı yoktu. Hayvanlardan bile birer çift almışlardı fakat Türkler yoktu. Bunları göremeyecek kadar kör müyüz hepimiz?

Bizi uçuruma götüren bu siyasi partilerin liderlerini iyice bir analiz yapın. “The 100” dizi filmini izleyin, göreceksiniz. Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu, Muharrem İnce, İlhan Kesici, Süleyman Soylu, Numan Kurtulmuş falan filan… Bunların partisi, ideali yok. Tek idealleri güç, para, iktidar hırsı ve kim kimin adamı, kim hangi ülkeyle dirsek temasında.

Bunları artık o elinizdeki akıllı telefonlarla araştırın. Mesela bu Merve Kavakçı, kardeşi ve kızı… Bunlar kimdir? Nerede, ne görevlerde?

Ülkemizde tercüman mı yoktu da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Joe Biden ile toplantıya Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı tercümanlık yaptı?

Muhtemelen gelen tepkiler üzerine danışman kadrosuna alındı. Yani annesi Merve Kavakçı ve teyzesi Ravza Kavakçı Kan…

Bunlara verilen bursa bir bakar mısınız o akıllı telefonlarınızdan? Bunlar kim, özeliği nedir? Bunlar bu bursları alır iken okul puanı olarak kimleri geride bıraktılar sınavlarda? Bir inceleyin isterseniz. Ya bu iki kardeş ve kızları tek değildir.

Daha neleri var kim bilir? Bu Merve Kavakçı, türbanla meclise girdi yıllar önce.

Bunların hepsini bulmamız gerek ve gençlerimizi eşitlemek gerek. Yarıştırmak gerek. Ceplerine para koyacağımıza, ceplerine diploma ve meslek koymamız gerek. The 100 dizisini lütfen izleyin. Reklam yapmıyorum. Yeni dünya düzeninde dinlerin en son planda olduğunu göreceksiniz.


1448

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER