Yüzme Sporunun Yıldızı Parlıyor

04.04.2011         mail@canakkaleolay.comÇanakkale’de 1000 seyirci kapasiteli Olimpik Yüzme Havuzu’nun yapımı yıllar sonra gerçekleşti. Emeği geçenleri yürekten kutluyoruz. Çanakkale için büyük bir kazanç. Zira, Çanakkale denilince akla ilk gelen Deniz Zaferimiz, Kahramanlık ve Deniz’dir. Üç tarafı denizlerle çevrili bir ilin, Yüzme Sporu’nda önde olması gerekmez mi? Yaklaşık dört aydır Yüzme İl Temsilciliği görevini üstlenen Yusuf Eroğlu, yılların verdiği idarecilik tecrübelerinin birikimiyle, büyük başarılara imza atıyor. Uzun yıllar bu spora gönül verip, İl Temsilciliği görevini uzun süre yürüten Nuri Engin’e de teşekkür etmeden geçemeyeceğim.. Başarılı ve özverili görevler yapmıştı. Şimdi bayrak başkasında.. Amaç, Türk sporuna hizmet. Bu yüzden isimler önemli değil. Sonuçta elde edilecek başarı Çanakkale’nin olacak.
Hele İl Temsilcisinin basının içinden, yani içimizden biri olması, Yüzme Sporu’nun halka duyurulması açısından çok yerinde oldu. Futboldan sonra en çok işlenen konu yüzmedir. Yine, Türkiye’de sanayi kuruluşları içinde ilk 10 sıra içinde olan dev bir kuruluşun, İÇDAŞ’ın Yüzme Sporuna el atıp, kaynak yaratması, her türlü takdirin üstündedir. Öncelikle bu kuruluşun yöneticilerini kutluyoruz. Takip ettiğimiz kadarıyla, sporcu, Antrenör ve hakem organizasyonları disipline edildi.. Bu sebeple bazıları rahatsız oldu. Özellikle havuzdan rant sağlayan, bu işi Çanakkale’ye ve dolayısıyla Türkiye’ye sporcu yetiştirmenin dışında para kazanma aracı olarak görenlerin, çeşitli internet sitelerine, isimlerini vermeden, fahri olarak çalışan ve bedelsiz görev yapan insanları karalamaya çalışması hayret verici. Onlar için tek çıkar yol, karalama kampanyası başlatarak bu insanları yıldırmak, ayrılmaya zorlamak. Yüzme sporunu yapan sporcularımızdan birisinin Velisi, istirahat anını bile Çanakkale’deki Yüzme sporunun üst düzeye gelmesi için harcamakta. Ancak, rant peşinde koşanların hedefi olmaktadır. Yel, kayadan ne alabilir ki? Bazıları, kiminle dans ettiklerini hala anlayamadılar. O eli öpülesi veli, kendi çocuğundan önce, Yüzme Sporu’nun gelişmesi için çalışmaktadır. Çanakkale için bir şanstır. Herkesi parmağına takıp oynatma alışkanlığında olan kişiler, bu gibi insanlara hükmedemedikleri için, kaçak güreşmekte, onlara çamur atmaktadır.
Çanakkale küçük bir yerdir. Deyimde söylendiği gibi, “Biz kırk kişiyiz. Birbirimizi biliriz” Basın olarak, hep doğruların ve doğru olanların yanında olacağız. Bir bardak suda fırtına koparan, rantları kesilince ciyak, ciyak bağıranları deşifre edeceğiz. Kimse meydanı boş zannetmesin. Bu er meydanıdır. İnternet sitelerinde, bu memleket için çalışanları karalayıp, isimlerini yazma cesaretini gösteremeyenlerin peşinde olacağız. Herkes ayağını denk almalıdır. Büyük Atatürk’ün şu veciz özdeyişi şiarımız olmalıdır. “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim”

3003

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun