Zincir market işgali kent esnafını bitiriyor!

16.01.2020         

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde CHP Milletvekili Özgür Ceylan'ı ziyaret ettiler.

 CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale ve ilçelerinde bulunan 32 esnaf odası başkanını TBMM’de ağırlayarak sorunları dinledi. Esnaf temsilcileri zincir marketlerin esnafı zarara uğrattığını ileri sürerek, “Tek bir mağaza o bölgedeki 49 farklı iş kolunda faaliyet yürüten esnafı zarara uğratıyor” dediler. Çanakkale esnafının içinde bulunduğu sorunlar hakkında Ceylan’a bilgi veren ve destek isteyen esnaf odaları başkanları, ağır vergi yükü altında ezildiklerini ifade ederek, “Çoğu gün siftah yapmadan dükkân kapatıyor, evimizi geçindirmekte zorlanıyoruz. Artık tek amacımız ekmek teknemizi ayakta tutabilmek. Türkiye’nin her ilçesi sokak sokak zincir mağazaları tarafından işgal edilmiş durumda. Bir tek mağaza 49 farklı iş koluna zarar verir durumda. CHP’li belediyelerden bu konuda destek istiyoruz” dediler. 

 
Ceylan’dan iktidara ‘esnaf’ eleştirisi 
“İktidar esnaftan çok uzak” diyen CHP’li Özgür Ceylan ise, “Ülkede derin ekonomik kriz ve işsizlik var. İktidar bütçe açığını yeni vergiler ve zamlar ile kapatmaya çalışıyor. Son olarak yaşanan nakliyeci esnafına zorunlu kılınan e-fatura ve dijital topograf cihazının neden olduğu mali yük ulaştırma sektörüne darbe vurmuş durumda”  Ceylan, CHP’nin ve CHP’li belediyelerin esnafa yönelik her türlü desteği hazır olduğunu da söyledi. 
(Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER