Züğürt Ağa'ya döndü ülkem

17.11.2021          Değerli Okurlarım;

Yine ortalık toz duman… Döviz fren tutmuyor ve direksiyondakiler hiç bir şeyden korkmuyor, bir de önüne geleni tehdit ediyorlar. Bu böyle olmamalı fakat muhalefet yok. Çıkıp televizyonlarda ağızlarına geleni söylüyorlar muhalefete ama muhalefette tık yok. Hepimizin hayatında 1 defa da olsa mutlaka izlediği bir film var ; “ZÜĞÜRT AĞA” … Ne olmuştu orada? Haraptarlar yani köylüler her şeyi çalıp kaçmıştı. 
Ağa`nın etrafındakiler her şeyi çaldılar, çaldırdılar ve dur diyen olmadı. Ağa`nın da zaten sarmışlar etrafını, yarın bir gün hesap günü geldiğinde hepsi Ağa yaptı diyip kenara çekilecekler. Bunu hep beraber göreceğiz. Sayın Cumhurbaşkanının yerinde olsam bugün cumhuriyet savcılarını göreve çağırır, giderayak vatanımı haramilerden kurtarırım. Cumhuriyet tarihinde bu kadar vurgun görülmedi. Resmen talan ediliyor vatanımız. Olan geride kalanlara olacak. Vatanına ihanet edene, hırsızlık yapana, rüşvet yiyene gidecek ülke çok zaten. İşbirlikçilerin  hepsi de Misak-ı Milli dışından. Adam Amerika Merkez Bankası’nı dolandırmış, Sezgin Baran Korkmaz gibi bir tokatçıyı bulmuş, cumhura kadar ulaşmışlar ve sonuç olarak şu an gri listeye alınmış bir ülkeyiz.  Senin, benim, onun yani biz sade vatandaşların ne günahı var. Çalan, ona yardım ve  yataklık eden kim ise direk görevine son verilip, vatana ihanetten yargılanıp, bir daha bu tür işlere girilmesin diye örnek bir cezaya çarptırılmalı ama hesap sormak için harekete geçen yok. O yüzden hesap sormayan da suçludur. 
 
Suç işleyip, suçu yanına kar kalan kadar, hala maaş alıp  çoluğuyla, çocuğuyla , vatandaşın vergisiyle geçinenler vatandaşın hakkını maalesef ki  savunamıyorlar. Şuan her birey (meslek seçmeyeceğim) yolunu bulduğu partiyi savunuyor. Parti başkanlarına  velinimet gözüyle bakıyorlar. Yanlış yapıyormuş, çalıyormuş ,kandırıyormuş , vatanı borçlandırıyormuş kimsenin umurunda değil. Devam edin böyle! 
Belerus’a bakın, Polonya’nın kapılarında rezil olmuşlar bu kış kıyamette. Herkes Türkiye mi geleni alsın içeri? Ülkemizin insanı zor durumda. Aldığı asgari ücreti  direk kiraya verenler var. Ülkede evli kadınlarımızın  son on yılda yüzde 30’u boşanmış geçim sıkıntısı yüzünden. Bizim ülkemiz hiç bir parti liderini okumuyor, geçmişine bakmıyor.  Ağzı laf yapanı direk bağrına basıyor. Cem Uzan bu ülkede az daha  yüzde 10 barajını aşıp meclise girecekti ve Cem Uzan yüzünden DYP, ANAP, MHP barajın altında kaldılar. Menderes’e bakıyorum, sırf ülkede toprak reformu yapılmasın diye partisi Halk Parti ‘den istifa edip Demokrat Parti diye bir parti kurdu ve malın mülkün peşinden idama kadar gitti. Vatana ihaneten asıldı. Bugün bakıyoruz halk kahramanı ilan edildi. 
Yıllar sonra kim bir koltuğa oturuyorsa bir kanun çıkarıyor. Önceki kanunlar, anayasa çöp oluyor. Yapanlar vatan haini oluyor. Tuhaf yani, 30 yıl önce cep telefonu, internet mi  vardı? O günün şartları o günü bağlar, bugünün şartları ise bugünü bağlar. 4 yıl önce Devlet Bahçeli ağzına geleni söylüyordu Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a. Bugün ise AKP lilerden daha fazla savunur oldu. Mevzu memleket değil.  Mevzu; ikbal, koltuk, para…
Milliyetçilik sadece lafta kalmış. Umarım herkes aklını başına devşirir. Gümrüklerimiz delik deşik, yol geçen hanı olmuş. Kim bilir kaç milyon insan habersiz, kimliksiz yaşıyor Türkiye’ de ve bunu denetleyen yok. Bir ev alan direk vatandaş. Bu ülkemizin sonunu getirme planı. BOP hala devam ediyor…

1836

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER