Turgut Çamer

HAFTADA BİR MEKTUP !.. 10.02.2010HAFTADA BİR MEKTUP !..
DEĞERLİ   Çanakkaleliler, hepinize merhaba!... Sizlere aslında ilk mektubumu; 21 Haziran 1987’de göndermiştim!... O zamanlar “Çanakkale OLAY” gazetesi haftalık olarak yayımlanıyordu. Kamu görevlisi olduğum için adım Can BELDE !...idi. Şimdi emekliyim ve asıl ismimle karşınızdayım.
1987-1991 yılları arasında takma isimle ilettiğim makalelerimi, “OLAY”ın kurucusu – Çanakkale’de Yerel Basının Duayeni – Cumhuriyet Gazetesi ve TRT Çanakkale Temsilcisi rahmetli Turhan NARLER Ankara Logosu ile yayımlıyordu. Onunla birlikte, ne garip tecellidir ki; 3 yıl önce aynı gün yitirdiğimiz Anadolu Ajansı Çanakkale Temsilcisi değerli arkadaşım Yaşar TÜRE’yi de bu vesileyle özlemle anıyor ve her ikisine de Allahtan rahmet, geride bıraktıklarına, sevenlerine bir kez daha sabırlar diliyorum.

Haftalık olarak yayın hayatına başlayan “Çanakkale OLAY” için ilk Ankara Mektubu’mda 23 yıl önce şöyle bir dilekte bulunmuştum: 
-Dileğim “OLAY”ın önce hafta da 3 gün, sonrada her gün çıkmasıdır. Dileğim gerçekleşti.
Bugün 25 yaşında olan “Çanakkale OLAY” çoktandır günlük olarak yayın hayatını
sürdürüyor. Çanakkale’mize çağdaş, tarafsız, dinamik ve saygın bir yerel gazete kazandırdıkları için emeği geçenleri yürekten kutluyorum. Ben de yıllar önce olduğu gibi haftada bir mektup göndererek; karınca – kararınca katkı yapmaya gayret edeceğim.
Bir hemşeriniz olarak sizlere her hafta çeşitli konuları içeren mektuplar ileteceğim.
Çoğu kez de sesli düşüneceğim!..
•Sizlere, görüş ve düşüncelerimi yeniden aktarma-paylaşma fırsatını tanıyan sevgili NARLER’lere içtenlikle teşekkürlerimi sunuyorum.
Tüm Çanakkalelilere ve Çanakkale’nin “OLAY”ına “OLAYSIZ”(!) Ankara’dan
DOSTÇA SELAMLAR…