Turgut Çamer

Kitap Dayağı!DEĞERLİ okurlarım, bugün size bir yazar ve iki kitabından söz edeceğim. Kendisiyle yüz yüze tanışık değilim.
22 Eylül 2010 tarihinde yazdığım, “Hap’ın Olası Siyası Sonuçları” adlı makalemde; Gazeteci Yılmaz POLAT’IN “CIA’nın Muteber Adamı” ve “CIA Penceresinde Açılım” (Kirli Oyunun Gizli Belgeleri) adlı Ulus Dağı Yayınlarından çıkan iki kitabından söz etmiştim.
23 Eylül’de e-posta adresime şöyle bir mesaj geldi; Sayın Çamer, Sayın Mustafa Yıldırım’ın isteği: Bize posta adresinizi bildirebilir misiniz? Saygılarımızla, UDY. Adresimi ilettim. Sn. M. Yıldırım’ın “Ortağın Çocukları” adlı kitabı 7 Ekim de bana ulaştı.
Sayın Mustafa YILDIRIM’A duyarlılığı ve  bu eşsiz kitabını şahsıma imzalayarak gönderdiği için bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.
 
***
Sevgili “Çanakkale OLAY” okurları; makalemde, Sn. Yılmaz POLAT’IN adını verdiğim o iki kitabını okuduğunuzda “Olası Siyasi Sonuçlar” konusunda; - “epeyce aydınlanacağınızdan hiç kuşku duymuyorum” demiştim. Bu cümlemi, Sn. Mustafa YILDIRIM’IN kitabını okuduktan sonra değiştirmem gerektiğine inandım:
- Sayın Y. POLAT’IN kitapları ile Sayın M.YILDIRIM’IN “Ortağın Çocukları Anglo-Amerikan Sivil Paşalar Darbesi” kitabını okuduğunuzda; özellikle Yankee’lerle, köklü ilişki ve ortaklıkla ülkemizin nereye götürüldüğünü, dolayısıyla “Hap’ın Olası Siyasi Sonuçları” konusunda – “epeyce değil, kesin olarak aydınlanacağınızdan zerre kadar kuşku duymuyorum.” Diyerek yukarıdaki cümlemi düzeltiyorum.
Ben 61 yaşımdayım ve çok kitap okudum bu yaşıma kadar. Ancak bu denli belge, bilgi, kanıt ve arşive dayalı bir kitapla ilk kez karşılaşıyorum. Kitaptaki hiçbir başlık ve içerikte yüzeysel bir kurgu ve anlatıma rastlamanız olası değil. “Ortağın Çocukları”nın gündeme oturması kesin gibi…
Sayın YILDIRIM’IN diğer kitabı “Sivil Örümceğin Ağında” ise; Soğuk savaş döneminin sonu olan “Sosyalist Blok” un çöküşüyle, tek kutuplu yeni Dünya düzeninin nasıl kurulduğu, ancak bu denli zengin bir belge-bilgi ve arşiv çalışmasıyla okurlara sunulabilir ve kirli istihbarat oyunları da ancak böyle deşifre edilebilir herhalde. Bu kitap da okuyanı dövüyor! İnsana bir taraftan şok yaşatıyor, diğer taraftan da kış uykusundan uyandırıyor!..
Yazar, “Sivil Örümceğin Ağında” nın ardılı olarak “Ortağın Çocukları”nı yazmış sanırım. Kitapta, Abdullah GÜL ile ilgili bölümü ise şaşkınlıkla okuyacağınızdan eminim. Neyse, ben kitaplar hakkında daha ayrıntılı bilgi vermek ve yorum yapmak niyetinde değilim. Yazarın eline, beynine sağlık demekle yetineceğim.

***
Sevgili “OLAY” okurları, Cumhuriyetimizin laik ve demokratik niteliğini yok etmeye yönelik çabaları, şu “stratejik ortak” masalını, ABD’nin Dünya İmparatorluğuna hayasızca katkıda bulunanları ne kadar tanıyor, biliyor olsanız da bu iki kitabı mutlaka okumalısınız… Ama, “Hap!” gibi değil. Hazmede hazmede, altını çize çize ve de not düşe düşe…

HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN.