Turgut Çamer

Görünen Gerçek!DEĞERLİ okurlar, ülkemizin gündemi o denli değişiyor ki; kimi zaman apaçık görünen gerçekleri ıskaladığımız oluyor.
WikiLeaks Belgeleri, Füze Kalkanı vb. konulara derinlemesine inme çabaları yanında; gözlerden kaçmaması gereken, bir partinin Olağanüstü Kurultayı var. CHP’nin 15. Olağanüstü Büyük Kurultay’ı ülke gündemine oturmaya aday gibi görünüyor. Kurultaya ilişkin görüş ve değerlendirmelerimi 15 Aralık Çarşamba günkü yazıma bırakmak niyetindeyim. Ancak, şimdilik şu değerlendirmeyle yetineceğim.
CHP’nin 10 gün sonra yapılacak Kurultayının, öyle görünüyor ki; önceki Kurultaylardan farkı şu olacak gibi. Kişisel-Köksüz ayrılıklar bir kenara bırakılıp, yeni Parti Meclisi ve MYK ile iktidara koşmak için Start verilecek ve iktidara doğru büyük maraton başlayacak.
 
***

Bu hafta ülkemizin yoğun gündemi arasında basında yeterince yer bulamamış bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. 3 Aralık’ta “Sözcü” gazetesinde yer aldı söz konusu haber…
Neydi o haber?
- “Misyonu tamamladık. CHP ile birleşmeliyiz.”
 Kim böyle konuşmuş?
 DSP Parti Meclisi üyesi ve Ankara İl Başkanı Erol AL.
* “ Partisinin misyonunu tamamladığını ve CHP ile birleşmesi gerektiğini, 2011 Genel seçimlerinin büyük bir sınav olduğunu, bu sınavda başarıya; CHP ve DSP’nin inançlı kadrolarının, hiçbir kişisel çıkar beklentisi olmaksızın kucaklaşarak, iç içe geçerek yaratacağı sinerjiyle ulaşılabileceğini” söylemiş Erol AL.
* 6 Aralık’ta son dakika haberi olarak, Milliyet.com.tr; “CHP’den Bomba Transfer Hamlesi” başlığı ile bir haber geçti.Haberde; CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’nun DSP’li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz BÜYÜKERŞEN’i partisine katarak gövde gösterisi yapmak istediği, bu konuda her iki tarafın anlaştığı belirtiliyordu.
 
***

Bu haftaki yazımı kaleme alırken; bir taraftan da HALK TV’yi izliyordum. Oradan da bir haberi sizlerle paylaşmam gerektiğini düşündüm.
* CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’, İstanbul ve Antalya’da CHP’ye katılanlara rozetlerini takıyor. CHP’ye katılanların yüzleri gülüyor. Bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorlardı.
* Elazığ’da, Eşitlik ve Özgürlük Partisi İl Yönetimi ve üyelerinin de aralarında bulunduğu 250 kişi CHP’ye katılmış. CHP’nin Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mesut DEĞER de partiye katılanlara rozetlerini takmış. Onlarında mutlulukları gözlerinden okunuyor.
 
***  

Değerli Çanakkale OLAY okurları, gerçekten de 6 ay sonra ki Genel seçim, çok partili döneme geçtiğimizden bu yana yapılacak olan “en önemli seçim” özelliğini taşımaktadır. Bu nedenle, ülkemiz ve rejimi söz konusu ise; CHP kendi gücünün yanında, sol toplumsal güçler ve partilerle de ilkeli ittifaklar kurarak iktidara gelmeyi başarmalıdır.
- “Benim bir oyum var, kime giderse gitsin!..”deme lüksü yoktur artık seçmenin…
 * AKP 3. kez iktidara gelirse, bu ülke belki de son seçimini görmüş olacak! Eğer, sekiz yıldır yaptıkları yapacaklarının teminatı ise; sivil faşist dikta rejimi iyice yerleşecek, tıpkı Humeyni’nin Paris’ten Tahran’a indiği gibi, Pensilvanya’da ki de Ankara’ya inecek!
Ve…
Ülke İran’dan beter hale gelecektir!..
BU ÖNGÖRÜMDE GERÇEKTEN YANILMAK İSTİYORUM.