Turgut Çamer

İTİRAFNAME!..DEĞERLİ okurlarım, Sayın Başbakan R. Tayyip ERDOĞAN  8.5 yıllık iktidarı döneminde sözgelimi aşağıdaki gibi bazı itiraflarda bulunuyordu! Üzülerek ifade ediyorum ki; “balık hafızalı(!)” bir toplum sayılırız. Bu nedenle bazı itirafları sizlerle paylaşmak istedim. Seçim sandığına 17 gün kala yaptığım bu anımsatmanın yararı olabilir düşüncesiyle…
***
Sn. Başbakan adeta, - Ey benim okuyup araştırmayan halkım:
1- Şehidinize “kelle” diyerek hakaret ettim, anlamadınız!
2- Yabancılara ülke varlıklarını özelleştirme talanı ile haraç-mezat satıp egemenliğimizi devrettim, anlamadınız!
3- Kendi ülkemi bölen projenin “Eş Başkanı” yım dedim, anlamadınız!
4- Erbakan bile “AKP’yi Siyonistler kurdu” dedi ki doğru, anlamadınız!
5- Türkiye’yi katmerli bir borcun altına soktum, toprakları sattım, anlamadınız!
6- Barzani ve Talabani ile kol kola girip kendi askerimizi dışladım, anlamadınız!
7- Din, Müslümanlık, İslam dedik 8.5 yıl boyunca rekor sayıda kilise açtırdım, bu nasıl Müslümanlık demediniz ve yine anlamadınız!
8- Oğluma gemicik aldım, alenen 4 senede onu da trilyoner yaptım, anlamadınız! Bu gemicik 2 Milyon 350 Bin Dolar’dı. 24 yaşındaki oğlum 500 Bin Dolar’lık peşinatı ödedi. Bu kadar parayı hangi banka oğlunuza verdi diye muhalefet soru önergesi verdi. Yanıtlamadım, sustum, yine anlamadınız!
9- Terörist başına “Sayın” dedim, anlamadınız!
10- Ülkeyi en yüksek faizle borçlandırdım, anlamadınız!
11- Yoksullukla mücadele edeceğim dedim, yoksul nüfus oranımızı % 17 ile Dünya’da 3. sıraya getirdim, yine anlamadınız!
12- 1923 – 2002 yılları arasında (yani,79 yılda) görev yapan tüm Hükümetlerin Dış Ticaret Açığı 247 Milyar Dolar idi. Benim 8.5 yıllık Başbakanlık dönemimde ise, Dış Ticaret Açığımız 397 Milyar Dolar oldu, yine anlamadınız!
13- 2002 deki seçim öncesi TV ve Mitinglerde; “dokunulmazlıkları kaldıracağım” diye yalan söyleyip sonra bir daha lafını bile etmedim, anlamadınız!
14- Dünyanın en pahalı akaryakıtını satıyorum size, anlamadınız!
15- 8.5 yılda hiç fabrika açmadım, ama; Ankara’da bazı Bakanlarımla birlikte “pastane” açılışı yaptım, yine anlamadınız!
16- Her üniversite mezununa devlet iş vermek zorunda değil, çocuğu için iş isteyen vatandaşa “senin çocuğunda işsiz kalsın” dedim, anlamadınız!
17- Derdini söyleyen vatandaşı “ananı da al git” diyerek kovdum, anlamadınız. Üstüne üstlük bütün bunları tembel Muhalefet de size iyi anlatamayınca, 2007’deki seçimde sandıktan hooop diye ben çıktım. 12 Haziran’da sandıktan yine ben çıkarsam, bir 4 yıl daha sizleri ben sevmeyeyim de kimler sevsin!!!
* Bu 4 yılda da yapacağımı yaparım, ondan sonra ister seeeç ister seçme, çok da umurumdaydı!..
 - Canım koyunlarım benim!!!
***
* Sevgili “OLAY” okurları, kurtarıcımız-kurucumuz-önderimiz M. Kemal ATATÜRK aşağıdaki özdeyişini sanki bu günler için söylemiş. Sizce de anlamlı değil mi?
- “Dünyada her millet icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır…