Ercan Karaman

Köprülü Kanyon 
Antalya’nın Manavgat ilçesi sınırları içerisinde yer alan Köprülü Kanyon Milli parkı görülmeye değer bir yer. Parkta sedir ormanlarına, dağ keçilerine, ayılara köprü çayının bol oksijenli sularında yetişen alabalıklar eşlik etmekte. Ülkemizin en uzun kanyonu olan Köprülü doğa sporu meraklılarının kanyoning yapmak için tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Milli parka girdiğiniz ilk andan itibaren yeşilin ve mavinin tüm tonları insanı içine alıyor. Burada su başka coşku ile akıyor. Bölgenin ayrı bir büyüsü var.
Aşağıda, akarsuda kürekleri elinde neşe içinde bağıran raftingciler; yukarıda ise Selge kentinin üzerine kurulmuş Altınyaka köyü ve sessizlik.
Köprülü Kanyon Milli parkına bu kadar insanı çeken şeyin rafting sporu olduğunu düşünüyorum. Her yıl binlerce yerli yabancı turistin rafting yapmak için geldiği kanyonda birçok kamp yeri mevcut.  
 
Akan suyun üzerine inşa edilmiş kamelyalardan birisine uzanıp suyun sesini dinlemek, havanın kurşuni renginde hayal kurmak hele bir de yağmur geçişinde orada olmak tarifi zor bir an diyebilirim. Sabah erkenden kalkıp çayın etrafında yürüyüş yapmak, doğa ile kucaklaşmak, doğayı dinlemek, koklamak ancak yaşanarak anlayabileceğiniz şeyler.  
  
Kahvaltının ardından çıkılan rafting turu ise içinizde ki çocuğa verebileceğiniz en büyük armağan. Bir anda nehre inen onlarca ekip ile çıkılan yarış, hiç tanımadığınız insanlarla oynanan oyunlar üç, dört saat boyunca soğuk ve azgın sularda kürek çekmek, akıntının azaldığı yerlerde su savaşı yapmak, soğuk sularda yüzmek insana inanın çok iyi geliyor.