107987018 kişi ziyaret etti 16 Nisan 2014 Çarşamba  22:2
Abone Ol | Reklam Ver | Bize Yazın | İletişim15.07.2013

       
Yazdır Gönder
Paylaş    

 

Duvar Cafe-Bar hizmete açıldı

Çanakkale'de yeni bir cafe-bar daha hizmete girdi. “Barlar Sokağı” olarak bilinen, Fetvahane Sokak'ta hizmet hayatına başlayan Duvar Cafe-Bar, farklı konsepti dikkat çekerken, canlı müzik organizasyonları ile de Çanakkale'nin gözde mekanlarından olacağa benziyor.
 

 
Çanakkale'nin eğlence mekanlarının yoğunlaştığı “Barlar Sokağı” olarak bilinen Fetvahane Sokak, yeni bir işletmeye daha kavuştu. Cafe ve barların yoğunlaştığı Fetvahane Sokak'ta geçtiğimiz hafta hizmete giren Duvar Cafe-Bar, kısa sürede gençlerin uğrak mekanlarından biri olmayı başardı. Tadilat ve düzenlemelerini bitirip faaliyete giren Duvar Cafe-Bar'ın Ramazan ayı sonrasında çeşitli etkinlik ve organizasyonlara ev sahipliği yapacağı ifade edildi. Ümit ve Anıl Olgun, kardeşlerin işletmeciliğini yaptığı Duvar Cafe-Bar, farklı konsepti ve duvar süslemeleri ile dikkat çekiyor.
 
Ece Ayhan Meydanı
Duvar Cafe-Bar, Çanakkaleli şair Ece Ayhan'ı da unutmadı. Barın girişine konulan sokak lambası, ağaç ve bank gibi objelerle bir meydan havası katılırken, farklı bir dekorasyon yaratılmaya çalışılmış. Ece Ayhan Meydanı olarak isimlendiirilen dekorasyon, müşterilerinden ilgi görürken, sıcak ve samimi ortamı ise Duvar Cafe-Bar'ın en önemli özelliklerinden. Ayrıca girişindeki kitaplığı ile de dikkat çeken  Duvar Cafe-Bar, kısa sürede kentin en önemli eğelence mekanlarından biri olacağa benziyor.
 
İşte Duvar Cafe-Bar
İşletmecileri Ümit ve Anıl Olgun, Duvar Cafe-Bar'ı, “En sert rüzgarlara ve fırtınalara dayanıklı bir duvar ördük kentin kalbinde...Ruhu satılmış, içtenlikten yoksun müziklere karşıdır ördüğümüz Duvar, tür-ötesi müzikal karşılaşma alanıdır. Duvar, kentin ve hayatın başdöndürücü kuru gürültüsüne inat bir göğe bakma durağıdır. Duvar'daki kahve ve fesleğen kokularına hiç beklenmedik bir anda Bob Marley'in, Rainbow'un, Cem Karaca'nın, Yavuz Çetin'in şarkıları eşlik edebilir. Duvar'ın sakinleri hayatın aynasıdır; öğrenciler, işliler-işsizler, müzisyenler, ehl-i keyf kafalar, bizler, sizlersiniz. Duvar'da içki muhabbete sebep değil, muhabbet içkiye sebeptir. Kainatın bütün renklerini ve müziğin binbir dilini kentin göğe bakma durağı olan Duvar Cafe-Bar'da yeniden beraber keşfetmeğe davetlisiniz” şeklinde yorumluyorlar.
 
 
 

 

 

Köşe Yazıları
Ahmet’e ayrı, Recep’e ayrı olmaz!
Sermet Atadinç
ZORLA ‘Evde’ TUTULAN!
Turgut Çamer
Bilmece
Telat Koç
Kaç koalisyon, kaç çıkar=Kim milletvekili...
Gemici
Sandığa formalarımızla gidiyoruz!
Seçkin Sağlam
Futbol sahalarının agresifleri
Cahit Göveren
TÜRKİYE NEREYE…
Ensar İlyasoğlu
OH BE DÜNYA VARMIŞ
Ruşen Fuat
Bağzı zavallılar
Türker Savaş
AĞRI DAĞI KIŞ GÜNEY-KUZEY TRANSI
Ercan Karaman
NEDEN KEMAL KILIÇDAROĞLU?
Hasan Küçükoba
Melo'nun oyunu
Konuk Yazar
ZÜBÜK KÜLTÜRÜYLE BÜYÜYEN ÇOCUKLAR
Hakan Şahintürk
ÇANAKKALE RENT A CAR
 

 

                                                                                                                © 1998 - 2011 Çanakkale Olay Gazetesi
                                                                                                                              Tüm hakları saklıdır.

866