116231001 kişi ziyaret etti 22 Mayıs 2015 Cuma  17:31
Abone Ol | Reklam Ver | Bize Yazın | İletişim
 

15.07.2013

       
Yazdır Gönder
Paylaş    

 

Duvar Cafe-Bar hizmete açıldı

Çanakkale'de yeni bir cafe-bar daha hizmete girdi. “Barlar Sokağı” olarak bilinen, Fetvahane Sokak'ta hizmet hayatına başlayan Duvar Cafe-Bar, farklı konsepti dikkat çekerken, canlı müzik organizasyonları ile de Çanakkale'nin gözde mekanlarından olacağa benziyor.
 

 
Çanakkale'nin eğlence mekanlarının yoğunlaştığı “Barlar Sokağı” olarak bilinen Fetvahane Sokak, yeni bir işletmeye daha kavuştu. Cafe ve barların yoğunlaştığı Fetvahane Sokak'ta geçtiğimiz hafta hizmete giren Duvar Cafe-Bar, kısa sürede gençlerin uğrak mekanlarından biri olmayı başardı. Tadilat ve düzenlemelerini bitirip faaliyete giren Duvar Cafe-Bar'ın Ramazan ayı sonrasında çeşitli etkinlik ve organizasyonlara ev sahipliği yapacağı ifade edildi. Ümit ve Anıl Olgun, kardeşlerin işletmeciliğini yaptığı Duvar Cafe-Bar, farklı konsepti ve duvar süslemeleri ile dikkat çekiyor.
 
Ece Ayhan Meydanı
Duvar Cafe-Bar, Çanakkaleli şair Ece Ayhan'ı da unutmadı. Barın girişine konulan sokak lambası, ağaç ve bank gibi objelerle bir meydan havası katılırken, farklı bir dekorasyon yaratılmaya çalışılmış. Ece Ayhan Meydanı olarak isimlendiirilen dekorasyon, müşterilerinden ilgi görürken, sıcak ve samimi ortamı ise Duvar Cafe-Bar'ın en önemli özelliklerinden. Ayrıca girişindeki kitaplığı ile de dikkat çeken  Duvar Cafe-Bar, kısa sürede kentin en önemli eğelence mekanlarından biri olacağa benziyor.
 
İşte Duvar Cafe-Bar
İşletmecileri Ümit ve Anıl Olgun, Duvar Cafe-Bar'ı, “En sert rüzgarlara ve fırtınalara dayanıklı bir duvar ördük kentin kalbinde...Ruhu satılmış, içtenlikten yoksun müziklere karşıdır ördüğümüz Duvar, tür-ötesi müzikal karşılaşma alanıdır. Duvar, kentin ve hayatın başdöndürücü kuru gürültüsüne inat bir göğe bakma durağıdır. Duvar'daki kahve ve fesleğen kokularına hiç beklenmedik bir anda Bob Marley'in, Rainbow'un, Cem Karaca'nın, Yavuz Çetin'in şarkıları eşlik edebilir. Duvar'ın sakinleri hayatın aynasıdır; öğrenciler, işliler-işsizler, müzisyenler, ehl-i keyf kafalar, bizler, sizlersiniz. Duvar'da içki muhabbete sebep değil, muhabbet içkiye sebeptir. Kainatın bütün renklerini ve müziğin binbir dilini kentin göğe bakma durağı olan Duvar Cafe-Bar'da yeniden beraber keşfetmeğe davetlisiniz” şeklinde yorumluyorlar.
 
 
 

 

 

Köşe Yazıları
Şov yaparak milletvekili olmak
Sermet Atadinç
SARAY’IN YÜKÜ..!
Turgut Çamer
Biliyorsun sevgili öğretmenim
Telat Koç
“Bilgi”yi öldürmek!
Gemici
Siyasette rakamlar
Naci Sapan
Çanakkale’de ezan geç mi okunacak?
Cemal Oral
Lig Tv böyle istiyor!
Cahit Göveren
ÇANAKKALE YÖRESİNDE YAŞANMIŞ EFSANE AŞKLAR
Ceren İlyasoğlu
SİZLER EVREN’İN CENAZESİNE GİTMELİYDİNİZ!...
Ensar İlyasoğlu
PARA ÜRKEKTİR
Ruşen Fuat
Zeki ALASYA
Türker Savaş
Bahar Geldi..
Ercan Karaman
7 HAZİRAN'da SÜPRİZ BİR SONUÇ ÇIKABİLİR
Hasan Küçükoba
On Numara
Konuk Yazar
YAŞAMIN KOÇLUĞU OLUR MU?
Hakan Şahintürk
 
 

 

 

 

                                                                                                                © 1998 - 2011 Çanakkale Olay Gazetesi
                                                                                                                              Tüm hakları saklıdır.

1902