79'uncu yılında da unutulmadı

12.11.2017         

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79'uncu yıldönümünü dolayısı ile düzenlenen resmi anma töreni Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirildi. Törene halkın katılımının diğer yıllara göre çok daha fazla olması dikkat çekti.

 Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79’uncu yılında Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen resmi törenle anıldı. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül’ün Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmaları ile başlayan törene Milletvekilleri, Siyasi Parti Başkanları, kurum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Çelenk merasiminin ardından sirenlerin çalması ile 2 dakikalık saygı duruşuna geçildi. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile bayrak yarıya çekildi. Törene katılan vatandaşların diğer yıllara göre çok daha kalabalık olması dikkat çekerken 7’den 70’e birçok vatandaş resmi törene katılarak iki dakikalık saygı duruşunda bulundu. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törenin ardından 

 
Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküler okundu
Atatürk’ü anma programı saat 10.30’da ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi’ndeki Seyid Onbaşı Salonu’nda Hüseyin Akif Terzioğlu Güzel Sanatlar Lisesi’nin hazırladığı oratoryo gösterisi ile devam etti. Buradaki programda Vali Tavlı, Başkan Gökhan ve Garnizon Komutanı Algül ile beraber vatandaşlarda katılım gösterdi. İstiklal Marşı ile başlayan programda Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküler okundu.     (Şenol Güven)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER