AKP'nin yeni İl Başkanı Yıldız; "Çanakkale'yi tek çatı altında toplayacağız"

05.04.2018         

AKP İl Başkanı Yeşim Karadağ'ın 8 Mart?ta ki istifasının ardından, AKP eski Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız dün, AKP İl Binasında yaptığı basın toplantısında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yapılan görüşmeler sonunda yeni İl Başkanı olarak atandığını açıkladı.

 AKP eski İl Başkanı Yeşim Karadağ, 8 Mart’ta ‘Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. İstifanın üzerinden geçen bir ayın sonunda dün, AKP eski Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız, Ankara’da AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptıkları görüşmesinin ardından yeni İl Başkanı olarak atandığını açıkladı. İl Binası’nda yapılan açıklamaya İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın Ve Gençlik Kolları Başkanları ve Yönetimleri, AKP’li Belediye Başkanları,  İlçe Başkanları ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda parti üyesi katıldı.  Yıldız, düzenlenen toplantıyla ilgili; “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler neticesinde AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı`na atanmam sebebiyle bugün burada teşkilatlarımızla ve basın mensubu arkadaşlarımızla bir araya geldik” dedi. 

 
“Tüm ilçelerde iddialıyız”
Açıklamasında seçimlerle ilgili konuşan Yıldız; “Kenetlendiğimizde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan`ın yolundan yürüdüğümüzde aşılamayacak bir engel görmüyoruz. 2019 yılında önümüzde iki tane seçim olacak. Hem belediye seçimlerini hem de genel seçimleri çok önemsiyoruz. Tüm ilçelerde iddialıyız. Her ilçenin belediye başkanlığını istiyoruz. Zaten çoğunu da alıyoruz. Çanakkale Merkez Belediyesi bizim için ayrıca önemli, iddialıyız, doğru bir çalışma ile kendimizi iyi ifade ederek inşallah onu da kazanacağız. Amacımız barış ve huzur içinde yaşamak. Bu anlamda özellikle Çanakkale merkezin kayıpları var. Çanakkale’de insanlar kutuplaşmış durumda. Bunun da en büyük nedeni maalesef yıllardır Çanakkale ‘de belediye üzerinden özellikle CHP üzerinden güdülen ayrıştırıcı politikalar. İnşallah biz bütün yaraları saracağız ve Çanakkale’yi tek çatı altında toplayacağız. Bize oy versin vermesin, herkes huzurla ve özgürce yaşayacak” dedi. 
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER