Bahçeşehir Koleji'nden GÖRKEMLİ AÇILIŞ

09.09.2019         

Çanakkale'de 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk kez hizmet verecek olan Bahçeşehir Koleji, düzenlenen törenle açılışını yaptı. Açılış, AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Başkanı Enver Yücel'in katılımlarıyla gerçekleşti.

 Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsü düzenlenen törenle açılışını gerçekleştirdi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sarıcaeli Yerleşkesi içerisinde bulunan Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsünün açılış törenine AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Bahçeşehir Koleji yöneticileri ile çok sayıda veli ve öğrenci katıldı. Bu yıl 322 öğrenciye hizmet verecek olan kolejde, 55 öğretmen, 23 destek personeli olmak üzere toplam 78 kişi istihdam ediliyor. Kolejde ayrıca, 54 derslik, 1200 öğrenci kapasitesi, 328 kişilik konferans salonu, görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi, anaokulu sanat atölyesi, anaokulu bilim atölyesi, fen laboratuvarı, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarı, yazılım ve robotik laboratuvarı ve teknoloji tasarım laboratuvar, kapalı spor salonu, yarı olimpik havuz, yemekhane, etüt sınav merkezi mevcut. Açılış konuşmasını yapan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ,  eğitimde yaptıkları her işi Türkiye meselesi olarak gördüklerini belirterek; “Türkiye`nin gelecek projesi olarak görüyoruz. Neden, çünkü dünyada ileriye doğru, iyiye doğru, gelişmeye doğru yapılan her işin altında iyi bir eğitim planlaması, iyi eğitim için yapılan iyi bir yol planı ve bunun için çalışan, bunun için uğraşan herkes, devletinden hükümetine, hükümetinden vatandaşına, öğretmeninden velisine bu işe emek veren herkes var. Ama maalesef bunun tersi durumlarda bunu başaramayan, nitelikli eğitimle, yeni nesillerini yetiştirmeyen ülkelerde de hem sosyal hem ekonomik hem siyasi birçok problemle yüzleşme gerçeği var. Bu nedenle 51 yıldır Türkiye`ye hizmet eden Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları olarak, biz eğitim meselesini Türkiye meselesi olarak görüyoruz ve eğitime yaptığımız her yatırımı, eğitim için attığımız her adımı da Türkiye`nin gelecek projesine bir katkı olarak görüyoruz” dedi. 


“Türkiye`nin her noktasında 240 kampüs olarak varız”
Çanakkale`deki bu kampüsünün, Türkiye`nin en iyi kampüslerimizden biri olması sebebiyle ayrıca gurur duyduklarını ifade eden Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Başkanı Enver Yücel; “Bu topraklar binlerce fidan verdi ama şimdi binlerce fidan yetiştirecek. Çanakkale`deki bu kampüsümüzün, Türkiye`nin en iyi kampüslerimizden biri olması sebebiyle ayrıca gurur duyuyoruz. Tabii bir diğer özelliği de üniversitemizin hemen yanı başında olması. Bizler, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarıyız. 51 yılı geride bıraktık. 51 yıldır eğitim-öğretim ile uğraşıyoruz. Türkiye`nin şu anda hemen hemen her noktasında varız. Türkiye`nin her noktasında 240 kampüs olarak varız. Sadece gelişmiş illerde değil, doğudan batıya, güneyden kuzeye her yerde varız. Edirne`den Iğdır`a kadar varız. Kars`a kadar varız, Doğubeyazıt`a kadar varız. Sinop`tan Antakya`ya kadar varız. Her yerde varız. Türkiye`de bütün çocuklar kaliteli eğitim hakkına sahiptir. Hatta bütün dünya çocukları iyi eğitim hakkına sahiptir. En önemli ilkemiz ve düşüncemiz bu. Onun için de kaliteli eğitimi Türkiye`nin her noktasına götürmeye çalışıyoruz” dedi.

“Ülkelerin gelişmişlik kriterlerinin en önemli belirleyicisi eğitimdir”
Açılışta konuşan Milletvekili Turan ise, ülkelerin gelişmişlik kriterlerinin en önemli belirleyicisinin yine eğitim olduğunu ifade ederek; “Milletlerin tarih sahnesinde bağımsızlığını sağlayan en temel etken, eğitim kalitesidir. Bireyin gelişmesini, sosyalleşmesini, toplumsal, kültürel medeniyet değerlerini kazanmasını sağlayan en önemli etken eğitim. Ülkelerin gelişmişlik kriterlerinin en önemli belirleyicisi yine eğitimdir. Ekonomik kalkınmanın en net göstergesi eğitim kalitesidir. Bugün, çok kıymetli bir eserin açılışı için beraberiz. Eğitim, değerini yitirmeyen, tabiri yerindeyse boşa gitmeyen en kıymetli yatırımdır. Yunanı, Hinti, modern batıyı tabii ki öğrenip, bunun yanında büyük bir özgüvenle ışık doğudan yükselir diyecek özgüven sahibi gençlerin yetişmesi için bu tarz yatırımların şehrimizde olması en büyük hedefimiz, niyetimiz” dedi. 
(Yusuf Sonkurt)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER