Başkan Gökhan'dan Uz'a tebrik

07.11.2017         

Çanakkale Belediye Başkanı, "CHP?li" Ülgür Gökhan, İyi Parti Kurucular Kurulu üyesi Rıdvan Uz?a tebrik mesajı gönderdi. İktidara muhalif iki parti arasındaki bu nezaket örneği, son yıllarda ülke siyasetinde örneğine az, hatta hiç rastlanmayan bir durum olarak yorumlandı. İyi Partili Uz, Başkan Gökhan'ın mesajını sosyal medyada yayınlayarak, aynı nezaket ölçüsünde cevap verdi.

 İktidarın önemli alternatiflerinden biri olarak görülen ve kurulum çalışmalarını geçtiğimiz ay tamamlayan İyi Parti’nin kurucular kurulunda yer alan kentin başarılı siyasilerinden Rıdvan Uz’a Çanakkale Belediye Başkanı, “CHP’li” Ülgür Gökhan’dan mesaj geldi. Başkan Gökhan, Uz’a gönderdiği mesajında; “Demokratik bir devlet ve toplum düzeni içinde, ülkenin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşması yolunda mücadele veren siyasi partiler, şüphesiz ki bir ulusun varlığının da göstergesidir. Her bir siyasi partinin öncelikli görevi, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olmak ve bu ilkeleri siyaset eyleminden de önce özümsemektir. Siyasi görüşler, kökeninde her ne kadar farklı olursa olsun, amacı; toplumun refahı, dirlik ve düzeni için en iyi yolları bulmaktır. Biz siyasetçiler de; toplumumuzu en iyiye götürecek yolda, emin adımlarla yürümek, istihdam, eğitim, sağlık alanlarında yenilikler yaratmak, çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza değer vererek, yaşam kalitemizi en iyi noktaya çekebilmek için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Var oldukça da devam edeceğiz. Çok zor koşullarda, büyük bedeller ödenerek kurulmuş cumhuriyetimiz ve aydınlık güzel günlere hasret ülkemiz için, yeni kurduğunuz partinizin demokrasi, hak ve hukuk yolunda vereceği mücadelenin önemli bir değeri olacağına inanıyorum. Çanakkale’deki başarılı siyasi sürecin ardından, yeni kurduğunuz “İyi Parti”nin toplumumuza hayırlı olmasını diler, sizleri bu değerli, girişiminizden dolayı tebrik ederim” ifadelerine yer verdi. 

Uz’dan teşekkür 

Çanakkale’nin başarılı siyasilerinden, İyi Parti Kurucular Kurulu üyesi Rıdvan Uz ise, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın mesajına; “Çanakkale Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan beyefendinin bu nazik tavrı, şahsım ve iyi parti için kurduğu değerli temenniler bizleri mutlu kılmıştır. Teşekkür ederim” dedi.
(Seçkin Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER