Çanakkaleli Yönetmen Cannes'ı yeniden salladı

21.05.2018         

Çanakkaleli dünyaca ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan son filmi 'Ahlat Ağacı' Cannes Fil Festivali'nde büyük takdir topladı. Çekimlerinin bir kısmı Çanakkale'de geçen film dakikalarca alkışlandı.

 Dünyaca ünlü Cannes Film Festvali’nde Çanakkaleli Yönetmen Nuri Bilge Ceylan tarafından çekilen ‘Ahlat Ağacı’ rüzgarı esti.  Çekimlerinin bir kısmının yine Çanakkale’de geçtiği filmin ilk izleyenler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandığı belirtildi. Ulusal ve uluslararası medyada yer alan haberlerde; “Cannes Film Festivali`nde Nuri Bilge Ceylan ve oyuncular, festivali izleyen 4 bine yakın gazeteci ve foto muhabirine poz verdi. Filmin kadrosu daha sonra aralarında çok sayıda ünlü ismin de bulunduğu davetlilerle birlikte filmin Grand Theatre Lumiere`de gerçekleşen gösterimine katıldı. Film sona erdiğinde salondakiler Nuri Bilge Ceylan ve ekibini dakikalarca ayakta alkışladı” ifadelerine yer verildi. 

Nuri Bilge Ceylan Kış Uykusu filmiyle 2014`te Altın Palmiye ödülüne layık görülmüştü. Ceylan, bu yıl Altın Palmiye için yarışan yönetmenler arasında daha önce bu ödülü almış olan tek yönetmen... 
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER