İklim için Çanakkale'den dünyaya ses verildi..

12.09.2018         

Tüm dünyada eş zamanlı düzenlenen 'İklim İçin Ses Ver Etkinliği'ne yerelden de ses geldi. İda Dayanış Derneği üyeleri Güzelyalı'da saat 19?da 'Umut İçin Güneşi Uğurluyoruz' derken, Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği öncülüğünde bir araya gelen çevreciler Altınoluk'ta Açıkhava toplantısı düzenlediler.

 Tüm dünyada eş zamanlı olarak gerçekleşen ‘İklim İçin Ses Ver’ etkinliğine yerelden ses geldi. Türkiye`nin 14 farklı noktasında gerçekleştirilen eylemlere Çanakkale ve Edremit’ten de destek verildi. İda Dayanışma Derneği tarafından Güzelyalı Halk Plajı’nda ‘Umut için güneşi uğurluyoruz’ denildi. Saat 19’da başlayan etkinlikte konuşmaların ardından bir araya gelindi. Düzenlenen konserin ardında etkinlik güneşin batışı ile son buldu. Etkinlik sonrası yapılan açıklamada; “Etkinlik adına uygun bir şekilde umut aşıladı. Herkesin memnun kalmış olması temennimiz. Hep Birlikte, Dayanışmayla” denildi. 

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneğinin öncülüğünde ise açık hava toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş ve çevreye duyarlı vatandaşlar katıldı. Etkinlikte, çevre ile ilgili sorunları dile getirildi. Geleceğin kararmaması ve temiz bir dünyada yaşanabilmesi için yetkililerden acil önlemler alınmasını istendi. Etkinlik, Keman Sanatçısı Nevzat Kalender`in keman dinletisi ile sona erdi.
(Zeynep Kocaman)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER