Perinçek fişleme yapan şahsı Valiliğe şikayet etti

13.04.2017         

Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Doğan Perinçek, AKP`nin `evet` standında soru soran hayır`cı vatandaşlara yönelik video kaydı aldığını iddia ederek, bunun "fişleme" olduğunu söyledi. Çanakkale Valiliği'ne gereğinin yapılması istemiyle dilekçe veren Prof. Dr. Perinçek, `AKP görevlisi bir yandan video fişlemesi yaparken, soru soran ve hayır oyu vereceği sorduğu sorusuyla belli olan bir bayanın konuşmasına da yanımda duran bir kişi tarafından saygısızca müdahale ediliyordu` dedi.

 Çanakkale’de İskele Meydanı`nda geçtiğimiz hafta, kurulu bulunan `evet` standına gelen `hayırcı` vatandaşlar, anayasa değişikliği ile ilgili sorular sormuştu. Evet’çi vatandaşlar arasında bulunan bir kişi ise, `evet` çadırına gelenleri video ile kayıta almıştı. Perinçek sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada video çeken şahsı Valiliğe şikayet ettiğini duyurdu. Perinçek konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; "Fişlemenin amacı hayır diyecek vatandaşa korku salmak. Çanakkale`de İskele Meydanı`nda AKP standında soru soran hayır`cı vatandaşlarına video kayıt ile `fişleme` yapılıyor. Akıllarınca 17 Nisanda evet alırlarsa videoya aldıkları hayır`cı vatandaşlardan hesap soracaklar. Kim korkar sizden, bu güne kadar elinizden geleni yaptınız, insanları yandaşınız FETÖ`cü takımının kurduğu tuzakları kullanarak zindanlara attınız. Onları sindirebildiniz mi? AKP görevlisi bir yandan video fişlemesi yaparken, soru soran ve hayır oyu vereceği sorduğu sorusuyla belli olan bir bayanın konuşmasına da yanımda duran bir kişi tarafından saygısızca müdahale ediliyordu" dedi. 

 
Dilekçe içeriğini paylaştı
Dilekçenin örneğini de takipçileriyle paylaşan Perinçek, Valiliğe ilettiği dilekçenin içeriğini yazdı. Perinçek yazdığı dilekçede; "6 Nisan 2017 Perşembe günü güzel kentimizin kordonunda gezinirken önce hayır standını ziyaret ettim. Ardından AKP’nin evet standının önünde bir kalabalık gördüm ve konuşulanları izlemek için standa yaklaştım. Cumhurbaşkanımız hem evet hem de hayır standını ziyaret ederek örnek davranışta bulunmuştu. Bu güzel örneği takip etmenin ve iki farklı düşüncede olanların söylediklerini dinlenilmesinin gerektiğinin farkında olan bir yurttaşım. İlk etapta kalabalığın sadece AKP’li yurttaşlardan oluştuğunu sandım Fakat daha sonra gördüm ki, stant önünde bekleşen yurttaşlar hem evet hem de hayır diyen yurttaşlardan oluşuyor. Bu durum gerçekten güzel bir manzaraydı. Karşılıklı sorular soruluyor ve evet düşüncesinde olan görevliler cevap vermeye çalışıyordu. Buraya kadar her şey çok güzeldi. Fakat dikkatimi çeken ve olağan olmayan bir durum vardı. AKP standında bir görevli özellikle soru soran kişilerin videosunu çekmekle meşguldü. Soru soran her kişiye video yönlendiriliyor ve çekim gerçekleştiriliyordu. Batı ülkelerinin hiç birinde böyle bir çekim göremezsiniz, yurtlaşın izni olmadan çekim yapamazsınız. AKP standında çekimin nedeni nedir. Fişlenme intibası uyandıran bu çekim neden yapılmaktadır. Daha sonra soru soranlardan hesap mı sorulacaktır. Bana kimse soruları kayıt ediyorduk diyemez. Eğer soruların kaydı yapılacaksa bu kayıt görüntülü değil, ses kaydı şeklinde yapılmalı ya da not alınarak gerçekleştirilmelidir. Bu çekimin ardındaki gerçek nedir? Çekimin ne amaçla kullanılacağı konusu beni rahatsız etmiştir. Kimseden korktuğumdan değil, olmaması gereken bir davranış gördüğüm için rahatsız oldum. Eğer korkum olsaydı bu dilekçeyi sayın makamınıza yazmazdım. Medeni ülkeler gibi davranmayı ne zaman öğreneceğiz. Çekimi yapanlar oradaki yurttaşlardan izin aldı mı? Çanakkale de olan bu olaya makamınızda görevli kişiler vasıtasıyla müdahale edilmesini ve fişlenme işleminin hemen durdurulmasını talep ediyorum. AKP standında yapılan kayıtın izinsiz olduğunun, bu işlemi yapanlara hatırlatılması gerektiğine inanıyorum. Orada vatandaşın özlük haklarına müdahale edilmiştir. Bu ülkemize yakışmamaktadır. Gereğinin yapılmasını emir müsaadelerinize arz ederim" ifadelerini belirtti. 
(Atakan Alkış)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER