Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni start aldı

03.12.2018         

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) tarafından 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında pek çok etkinlik içeren 'Troya'dan Esintiler' Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni başlatıldı.

 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) tarafından 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında akademik etkinlikler, sergiler, halk katılımlı sanat atölyeleri gibi pek çok etkinlik içeren ‘Troya’dan Esintiler’ Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni başlatıldı.  Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Salonunda düzenlenen panel öncesinde, GSF Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencilerinin hazırladığı Düşlerimizdeki Troia II, Troya’dan Günümüze Keçe ve Mum Batik, Lif Sanatından Korelatlar IV karma öğrenci sergileri açılışı yapıldı. Panel ve sergi açılışına ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, GSF Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kelkit, İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Cemil Agas, davetliler, akademik personel ve öğrenciler katıldı. Sergi açılışında konuşma yapan Prof. Dr. Ahmet Erdem, Prof. Dr. Dinçay Köksal ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Aylin Özcan, etkinliklerin güzel geçmesini dileyerek emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Prof. Dr. Dinçay Köksal, konuşmasında ‘Troya’dan Esintiler’ Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni ve içeriği hakkında bilgiler vererek; “Sanata önem veren ve bu noktada her zaman bize destek olan yönetimimiz başta olmak üzere, etkinliklerde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 

 
“Geçmişimizin bu denli zengin olması, bizler için bu çok büyük şans”
Troya’nın tüm dünya için çok değerli bir kültür hazinesi olduğunu belirten Doç. Evren Karayel Gökkaya: “Kendi sözünü söyleyebilmek ve önceki devirlerden farklı bir tavrı ortaya koyabilmek için insanlığın geçmiş deneyimlerine ilişkin bilgiye ihtiyaç vardır. Bu bilgiyi bize ulaştıran temel kaynaklar kültür ve sanattır. Geçmişimizin bu denli zengin olması, bu topraklarda yaşayıp esin kaynaklarını bu topraklardan edinen bizler için bu çok büyük şans” dedi.
 
“Güzel Sanatlar Fakültesi, üniversitenin sanat yüzü”
Prof. Dr. Ahmet Erdem Troya’dan Esintiler’ Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleninin başarılı geçmesini dileyerek: “Güzel Sanatlar Fakültesi, üniversitemizin sanat yüzü, güzel yüzü. Burada az sayıda hocamız fedakarlıklarla çok güzel çalışmalar yapıyorlar. Bu bağlamda bizde yönetim olarak sizi tebrik ediyor ve ‘Troya’dan Esintiler’ Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleninin başarılı geçmesini diliyoruz” dedi. 
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER